Geçenlerde NAS sormuştum. Bir tane Apple'ın Time Capsule Wi-Fi extender ve NAS olarak çalışan bir çözümünü buldum. Uygun sayılabilecek bir fiyata(arkadaşlarımın da desteği ile) alacaktım. Adam çok garip kafasına göre ya cevap veriyor ya vermiyor. GET açayın alayım diyorum yok. Elden diyor. Arkadaşımla konuşup bir yer belirledik fakat ona da bir şey demeden "elden satarım" diyor başka bir şey demiyor. Kargoya vermeme sebebi "kırılır veya atarlar" diye korkuyor. Haklı, bir yandan fakat bana biraz aşırı tedbirci gibi geldi. Alıcılar garip anlarım da satıcılar da bi' garip memleketimin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hamdi @hamdi

    GET konusu çok kişinin başını ağrıttı sanırım. Alıcının ürünü alıp, bozup yolladığını söyleyenler var. O nedenle satıcının o tarz şeylere girmemesi normal. Bende yaklaşmıyorum o sebeple bu tür şeylere artık. Elden yada havale sonrası kargo. Referans sunmaya çalışıyorum elimden geldiğince 🙂

    • Yiğit @yigit1

      O kadar alışveriş yaptım GET ile. Hani küçük şeyler de değil nispeten sağlam sayılabilecek şeyler. Onları referans gösteriyorum. Ayrıca satıcının GET'le ilgili sorunu olduğunu da sanmıyorum çünkü GET ile ilgili hiçbir şey söylemedi bana. Gerçekten ihtiyacım olmasa, uğraşmazdım ama projelerimi askıya almak zorunda kaldım. Hem de + olarak Wi-Fi genişletme işi çok işime yarayacak.