Dead Cells oynayan varsa bir soru sormak istiyorum. Öldüğümüzde oyuna sıfırdan mı başlıyoruz? Rogue-like türünü hiç anlamadım zaten, her seferinde sıfırdan başlamak saçma geliyor. 10 saat oynayıp her şeyi kaybetme olasılığı var mı yani Dead Cells'de ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  Sıfırdan başlıyorsun ama temelde olay şu ne kadar ileri gidip cell toplarsan düşman öldürüp kendini geliştiriyorsun bu geliştirmelerin bir kısmı kalıcı oluyor bunun dışında ilerledikçe kalıcı farklı güçler geliyor bunu ilk bölümlerde ulaşamadığın yerlere girmek için kullanıyorsun. Yani kısaca 10 saat oynayıp her şeyi kaybetmiyorsun

  • Outrun @outrun

   O zaman güzel olabilir. Incremental oyunlardaki prestige mekaniği gibi sanırım. Mesela ilk başladığında güçsüzsün ama 20. kez başladığında aynı yerlerden fırtına gibi esiyorsun gibi 😀 Böyleyse alırım sanırım oyunu.

  • Melburg @melburg

   @outrun Tabii yüzde yüz fırtına gibi esmiyorsun ama gelişme kaydediyorsun özellike can basmanı yarayan şişe var bunu geliştirdikçe iki üç kez kullanabiliyorsun bu sayede ölmekten kaçınmanı sağlayabiliyor. Bunun dışında oyunun combatı zevkli çok çeşitli silahlar ve düşman tipleri var.

 • Equitatus @equitatus

  "Dead Cells metroidvania esinli rogue-lite bir aksiyon platform oyunudur. Sürekli büyüyen ve değişen bir kaleyi keşfedeceksin... Tabii eğer bu kalenin sakinlerini 2D souls-lite çarpışmalarda geçebileceğini varsayarsak. Kayıt noktası yok. Öldür, öl, öğren, tekrarla."

  Açıklaması bu şekilde. Souls-like yerine LITE yazmışlar ama olsun. Buna bakarak oyunun The Binding of Isaac gibi olduğunu düşünüyorum ben. Öldüysen başka bir random haritadan tekrar başlıyor olabilirsin.

 • Çateş @cates

  Güzel oyun. Bende de benzer bakış açısı vardı ama değiştiriyor bu oyun onu. Oyun koluyla daha rahat oynanıyor.

 • Sarhoşbulaşıkteli @sarhosbulasikteli

  Allah belasını versin o oyunun 🙂
  oynamak istediğim 2-3 tane 3a oyun bekliyor. Ne zaman ps4 başına otursam dead cells açmış buluyorum kendimi.
  Yarım saat oynayıp kapatacağım diye başlıyorum 1-2 saat su gibi akmış
  Aldığımdam bu zamana kadar başka oyun oynayamaz oldum 🙂
  Merak ettiğim sormak istediğim bir kaç şey var ama oyunu yalayıp yutmuş birileri var mıdır aramızda acaba?

 • FidelCastroRuz @fidelcastroruz

  2. Zorluk seviyesini de bitirdim. Ortalama 1 saat sürüyor zaten son bossa kadar gelmek. Varsa soru iyi kötü cevaplayabilirim.