Kiev Su Müzesinde Kinect kullanarak çocukların anlasina yardımcı oluyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hüseyin H. @hsynn

  Coğrafya öğretmeniyim şunu gördükçe içim gidiyor. Mükemmel bir şey ya. Yer şekillerini, renklendirmeyi, izohipsleri şunun üzerinden anlatmak pek keyifli olurdu.
  Etkileşimli tahtalar var onlarda çoook işe yarıyor ama şunun etkisi başka olurdu.

  • Hado @hado

   Cam masanın içinde saklanan, coğrafi kabartma harita vardı ilkokulda, hâlâ var mı onlardan?

  • Hüseyin H. @hsynn

   @hado Bizim okulumuzda yok. Başka okullarda da kaldığını zannetmiyorum. 🙂

  • Orcun @orcun

   Öğretmen eğitim sisteminde herşeyi etkiliyor. İlkokul ya 6 yada 7 sınıfım, bizim zamanımızda böyle işte el işi falan dersi vardı, ismini hatırlamıyorum 2000 lerin başlarıydı. Neyse bende de merak var, tv söküyorum vcd player'ı tv'e takıyorum dahili oluyor vs. oyuncaklarımı söküp başka başka araçlar yapıyorum falan. Neyse öğretmen işte birşeyler istedi sınıftan bizde yapacağız, yaptım anlatıyorum tahtanın önünde falan hiç unutmuyorum. Bu bizim ne işimize yarayacak boşa yapmışsın, güldü bıyık altında ve verdi 4'ü, 5 alıyordun en fazla neyse, bu bana çok koydu.

   Ki yaptığım da bildiğin helikopterdi kendim kestim tahtasını işte pervanesini plastikten yaptım uçmasa da biraz destekle çok az havalanıyordu ve bunu ben dandik uzaktan kumandalı bir arabadan yaptım, ya 12-13 yaşında çocuğum ne yapayım başka ? sınıfta en iyi yapanı da diyeyim 1 tane kalem pile lamba bağlamışlar öyle projeler falan. Bu öğretmeni ben kafama yazdım yıllardır aklımda bir budur 2. de din kültürü öğretmenidir. Bunlar benim hayatımın en büyük dönüş noktalarına sebep olmuştur. Neyse facebook kullanıyorduk bir dönem oradan buldum, böyle işte okul buluşmaları oluyor falan hiç gitmem ama gittim, sırf bunun yüzünü dağıtmak için aslında 20 li yaşların başları işte baya pislik birisiydim.

   Dedim hocam merhabalar şu sınıftan ben, bana o gün niye o notu verdiniz ve dalga geçtiniz ? ufacık çocuğun niye hayallerini yıktınız ? destek çıksaydınız ne olurdu ? öğretmen olmuşsunuz ama adam olamamışsınız allah bin belanızı vermiş zaten şu yaşta zorla yürüyorsunuz deyip arkama da bakmadan rezil ettim onca insanın önünde ve gittim yoluma, din kültürü öğretmenin de saymayacağım, duayı düzgün ezberleyememişsin diye döven birisiydi. Hemde ne dövme sıradan dibinde bekliyor okutuyor okuyamazsan çat diye suratına geçiriyor. Ona sonra çok feci şeyler yaptım da yazmak istemiyorum.

   Ama dediğim gibi bir çocuğun hayatında aile istediği kadar destek olsun öğretmen adı altında gezinen şerefsizler var olduğu için bugün bu sistem malesef böyle, düşün ingilizce öğretmenimiz malatyadan gelmişti ve hiçbir tahsili yoktu adamın, öyle hademe olacak adam öğretmen olarak derse giriyordu. Derste şu işleniyordu this is a red pencil kalem sıralarda dolaşıyor ve sırayla ayağa kalkıp okuyordun. Dersin ortasında bahçeye çıkartıyordu top oynatıyordu. Sınavlarda da soruların cevaplarını tahtaya yazıyordu falan zerre de birşey öğretmedi. Ha sorsan sözlümüz şuyumuz buyumuz hep 5 falandır. Neyse yazacağım çok anı var ama yazmak istemiyorum.

  • Hüseyin H. @hsynn

   @orcun Maalesef hocam her insanın karşısına sevebileceği ve hayatına gerçekten iyi bir dokunuş yapabilecek bir öğretmen çıkmıyor.

  • Orcun @orcun

   @hsynn Yani neden böyle oldu bilmiyorum. Orta okul işte dediğim yıllar gerçi sonra 8 yıl zorunlu oldu falan ama orta okul diye geçiyordu. Ya sen din kültürü öğretmenisin duayı ezberlememiş yada okuyamıyor diye tokat nedir ya ? belki inanmıyor ? inanacak sorgulayacak yaşta değil ? niye yani birşeyi dayatıyorsun ? ha ne oldu bunlar yüzünden ben hiçbir din'e inanamıyorum, hep sorguluyorum çünkü bir neden bulamıyorum. Ha varsa bir yaratıcı da affetsin günaha da giriyorsam gireyim. Hani olan şey şu lise tahsilim olmadı, açıktan oldu ama örgün gibi değildir. Üniversiteye gidemedim çünkü hayatımın yönü değişti. Belki başarılı olabilirdim devam edebilirdim ? edemedim. Ha gene açıktan okuyorum aöf sağolsun bitiyor artık ama örgün isterdim. Hayat böyle işte yapacak birşey yok.

 • ömer akgül @oglusumben

  Aynısı Bursa Bilim ve Teknoloji Müzesi'nde de var.