ParaMara uygulamasını kullananlara bir sorum olacak.

Kredi kartı kullanmıyorum, halihazırda internet üzerinden alışveriş için inanal kart kullanıyorum.

Bugün teknosada sistem arızası olduğu için ininal kartıma yükleme yapamadım zaten steam cüzdan kodu alacağımdan ve ininal karta paramara üzerinden yükleme yapılabildiği(!) için işlemimi paramara üzerinden yapayım dedim.

Parayı paramara sanal kartına yatırdım ve saçmalıklar başladı. Uygulama içindeki sanal kart üzerinden ininal karta aktarım yapılamıyormuş, Uygulama içinden steam kodu almaya çalıştığımda ise sürekli 3D secure sistemi hata veriyor, parayı bankamatikten geri çekemiyorum, Gamesultan gibi sitelerden alışveriş yapmak istediğimde ise siteler ya kartı kabul etmiyor yada 3d secure sistemi hata veriyor. Steam'e kartı tanıtmaya çalıştığımda ise "Your credit card information has been declined by your credit card company" hatasını alıyorum.

Uygulama içinde eğer ing bankasının müşterisi değilseniz ve kredi/banka kartınızı tanımlamadıysanız net bir şekilde hiç bir işlem yapamıyorsunuz, dolandırıcılıktan başka birşey değil.

Şu saçma sapan uygulamadan parayı ininal kartıma aktarabileceğim yada nasıl geri alabileceğim konusunda bilgisi olan birisi fikir verirse çok sevinirim.

#paramara #ininal #steam #yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp @temp

  Geçmiş olsun.
  Ininal i aktif kullandığım zamanlarda atm parayı yutmuş ve o gün indirimdeki bir ürünü alamadığım için büyük zarara girmiştim.
  Ing bank 1 ay sonra parayı iade edebildi.
  O kadar kötü bir hizmetleri var.
  Açıkçası hata sende.Ininal çoluk çocuğa kredi kartı veriyoruz muhabbetinden patladı.
  Yaşın kurtarıyorsa kullanma onu.Sanal kartlar var bankaların onları kullan.

  • Mustafa Savaş Acar @msavasacar

   Yaş bakımından problemim yok, ininal kartı sık kullanıyorum para gönderme alma gibi işlemlerde daha önce hiç sorun çıkarmamıştı. Maaş vs. için hesap kartı haricinde hiçbir şekilde bankalar ile çalışmıyorum.

   Bahsettiğiniz sanal kartlardan birtanesini yukarıda anlattığım üzere denedim sonucu zaten okumuşsunuzdur. Eğer kredi kartı yada hesap kartı gerektirmeden İninal kart gibi kullanabileceğim sanal kart sağlayabilen bir banka önerisinde bulunabilirseniz sevinirim.

   Cevap için teşekkür ederim bu arada.

  • Temp @temp

   @msavasacar Garantinin sanırım kredi kartı gerektirmeden sunduğu bir sanal kart hizmeti vardı ama her halükarda hesap açmanız lazım.
   İş bankası her kredi kartına 1 tane sanal kart açma izni veriyor.Aidatsız bir kredi kartı talep et.Sanal kartından yararlan.
   İstediğin zamanda silip tekrar oluşturabiliyosun ve bilgiler değişiyor güzel tarafı bu.
   Yıl olmuş 2019.Kendini ininal le rezil etme derim.Bir kere uğraşır kredi kartını alırsın.Kredi kartını kullanmazsın ama sanal kartı sürekli kullanırsın.O yüzden hem ayranım dökülmesin hem .... olmuyor. 🙂

  • Mustafa Savaş Acar @msavasacar

   @temp Hocam şimdi hesabımın bulunduğu bankaya baktım ama sanal kart hizmetleri yokmuş, iş bankasına yarın artık bir bakarım ama dediğim gibi sorunu ininal değil paramara uygulaması yaratıyor yoksa ininal ile hiç bir sorun yaşamadım bu güne kadar ve sadece internet üzerinden alış veriş için de kullanmıyorum.

   Kredi kartı kullanmamayı tercih etmemin birkaç sebebi var yani pekte ayranım dökülmesin meselesi değil. 🙂
   Yarın o kadar işin arasında artık bi ing şubesine gidip suratsız müşteri olarak başlarını biraz ağrıtacağım, sonucu buradaki arkadaşlar görebilsin diye mutlaka editlerim.

  • Temp @temp

   @msavasacar Aidatsız bir kartın zararı yok faydası var bu sanal kart gibi hizmetler sebebiyle.
   O yüzden üşenme derim.

  • Mustafa Savaş Acar @msavasacar

   @temp ilginiz için teşekkür ederim, aidatsız kart ile ilgili biraz bilgi edinmeye çalışacağım.

 • reducto @protego

  Paramara en rezil sistemlerden biri. İş bankası kartımı paramaraya girerek Steam kodu aldım ödeme ekranında hata verdi ama parayı çekti, kodu vermedi. ING'yi arıyorum müşterimiz olmadığınız için harcamanızı göremiyoruz diyolar. Şaka gibi olay günlerce uğraştım. Yahu TC numaram var işte sizde ödemeyi nasıl göremiyorsunuz bankasınız siz. Hayır mh çalışanlarının da bilgisini yok, bir tanesi Steam'in ne olduğunu duymamış, bir tanesi diyorki paramaradan nasıl başka banka kartıyla alışveriş yaptın. Ulan ekleme yeri var işte uygulamada kocaman. En son iş bankasını aradım, ödemenin referans kodunu ve onay kodunu aldım ve insanflı bir ING mh çalışanına denk geldim. Kodları verdim adamlara ödemeyi görüp iade yaptılar en sonunda. Bu olmasa tek çare iş bankasını arayıp, ödemenin karşılığını alamadığım için ödeme iptal başvurusu yapmaktı. Bir daha paramara kullanmayın kesinlikle, BKM express Steam kodu vs. konusunda sıkıntısız çalışıyor