AMD özel ram nedir ? ikinci el 8 gb ddr3 ram bakayım dedim, fiyatları uçmuş hiç utanma arlanma da yok adam 300 350 liraya ddr3 ram satıyor.

Longlife 8gb Ddr3 1600mhz Masaüstü Ram Amd Işlemcilere özel - GittiGidiyor

LongLife 8GB DDR3 1600MHz MASAÜSTÜ RAM AMD İŞLEMCİLERE ÖZEL en uygun fiyatı, ücretsiz kargo avantajı, diğer longline ram (bellek) modelleri ve markaları GittiGidiyor'da!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • SonkaBonka @sonkabonka

  Beyefendi kıçından element uydurmuş. Çok da şey etmemek lazım. 🙂

  • Orcun @orcun

   Hayır alayım diyorum, ya elde patlarsa ? @bilendenaldestek Biz gene Bilendenal'a soralım. 🙂

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @orcun Merhaba
   Amd uyumlu diye bir ram kavramı yarattılar ve biz hiç bir şekilde bu konuyu çözemedik. Tek bir yorumumuz var, satıyorlar çalışmazsa, size uyumlu değil demenin yolu bu.
   Uğraşmayın siz. İsterseniz Kingston 1600 MHz 8 gb dimm i %20 indirime çekeceğim. Öncelikle bana haber verin.
   https://bilendenal.com/urun/kingston-8gb-ddr3-1600mhz-cl11-dr-2rx8-masaustu-bellegi-kvr16n11-8/?identity=9404461391733474680

  • Orcun @orcun

   @bilendenaldestek Sordum nedir ne değildir ? mesaja cevap gelmedi. Her halde dediğiniz gibi, satıyorlar olmazsa sizin sisteme uyumsuz deyip geçiyorlar. Benim durum biraz sıkıntılı hocam, bu sistemi arkadaşa topladık, kasa psu biri hediye etti anakartı sağolsun TS'den bir arkadaşımız hediye etti, işlemciyi, hdd'i ve soğutucuyu vs aldım. Ram bende vardı ancak 4 gb malum yetmiyor, 8 gb alıp birde uygun fiyata RX460 bakıyorum böylece basit bir oyun sistemi yapacağım, ama işte bütçem kısıtlı, indirim için çok teşekkürler ama beni genede aşıyor.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @bilendenaldestek Amd işlemciler bildiğim kadarıyla Phenomlardan beri registered olmayan ecc ramleri kullanıcı tarafında da destekliyor Intellerin aksine. Intelde ise Xeon gerekiyor. Bu ramler büyük ihtimalle no name ecc ramler ya da ecc kısmında problem olan ramler. O yüzden Inteller'de çalışmayıp Amd'lerde çalışıyorlar. Teorim bu yönde ama alıp denemedim hiç. Elimde olsa spd datasına bakardım. Ram kısmında benden iyi bilirsiniz, resmi olmayan çok fazla şey var. Ben bir ara size geldiğimde PM57'de 2x8GB so-dimm ddr3 çalışmaz demiştiniz mesela. Denemiştik, çalışmıştı. Vaio F13'dü cihaz. Birileri birşeyler deniyor. Zamanında sertifikalanmamış bir çok şey sonradan ortaya çıkıyor böyle diye düşünüyorum.

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @orcun Merhaba
   %20 indirim yapsam, 266 TL ye geliyor, kargoyuda yok etsem o rakama gelmiyor. Elimden gelenin çok üzerinde bir indirim önerdim : -) .

  • Orcun @orcun

   @bilendenaldestek Haklısınız hocam çok güzel fiyat, ama işte ekran kartı dahil 500 liram var, ekran kartını da birisi ile anlaştım 300 liraya alıyorum, e kaldı 200 lira + maaşa 13 gün var. Birkaç gün bekleyebilirseniz biraz daha ayarlarım ama sizin için tabi sorun olur mu ? bilemeyeceğim. 🙁

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @orcun Merhaba
   Şu anda indirimi geri alıyorum. Günü geldiğinde tekrar bakarız.

  • Orcun @orcun

   @bilendenaldestek Teşekkürler hocam ben biraz daha para ayarlamaya çalışayım. 🙂

  • bilendenal.com @bilendenaldestek

   @haypurtiryading Merhaba
   Birçok Intel işlemcili sistemlere de ECC ram takabilirsiniz. ECC özelliği olmadan çalışırlar . Bu ramlerde bizim fikrimiz dram matrisi farklı olan ürünlerinden yapılıyor. Bu dramler farklı amaçlar için üretilir ama sınırlı sayıdadır, kullanılır ve biter. Sanırım bu ürünler eski ürünlerden sökülen dramle ile üretilmiş olabilir. Kesinlikle bir fikir bu. Bize bu ürünlerden bir tane biri getirse ne odluğunu çözeriz.
   Sanırım sizin bilgisayarınızı hatırlıyorum. O bilgisayarın çipset dökümanlarında destekmeyeceği bilgisi var, fakat sizin bilgisayarınız ile farklı bir durum ortaya çıktı. Artık bizim konfigratörümüzde bu çipsetde ürünler için 2x8g desteği veriyoruz .

 • cicikuş nazmi @cicikus

  yillardir boyle bi söylenti var bilgisayarcilarin etkisi

 • Tegin @tegin

  AMD işlemci ile uyumu ramlerle ilgili yabancı forumlarda yeterince doyurucu bilgi var. 3 yılı aşkın süredir 2GB DDR2 olandan çevremdeki AMD sistem topladığım eşe dosta almıştım ve halen sorunsuz kullanıyorlar. 2 hafta kadar öncede işyerindeki 4 pc için 4GB DDR3 olanlarından aldım ve yükseltme yaptım. Onlarda sorunsuz çalışıyor. Fakat bu ramleri Intel sisteme takarsanız açılmayacaktır. Aynı şekilde Intelde çalışan ama AMD de çalışmayan ramlerde var diye biliyorum. Alıp almamakta son karar tabi yine sizin.

 • Tegin @tegin

  @orcun Dün gece vaktim olmadığı için bakamamıştım. Bu gün bahsi geçen ramleri almadan önce bulduğum ve alma kararı vermeme sebep olan benzer bir yazıyı buldum.
  https://www.techpowerup.com/forums/threads/why-is-this-ddr2-amd-only.114684/post-3223150
  Yukarıda bahsettiğim DDR2 kullanan anakart modeli GA-MA78GM-S2H işlemci Athlon II x3 440
  DDR3 olan kendi bilgisayarlarımın anakart modeli GA-MA785GT-UD3H işlemci Phenom II x4 945

  6 adet aldığım satıcı https://urun.n11.com/bellek-ram/4gb-ddr3-1600-mhz-masaustu-pc-ram-amd-ismecilere-ozel-P208559944

 • mxnxr bxz @lignuxx

  @orcun maalesef ülkemizde insanların malı kıymetli, yurtdışı gibi rahat bir alım gücü olmadığından insanımız ikinci el bir malını bile sıfır fiyatına satma ihtiyacı hissedebiliyor.