144 Hz 24" oyuncu monitörü almayı düşünüyorum.

Şu an aklımda Benq XL2430T var. Yalnız bu cihazda freesync özelliği falan yok. Bu duruma çok şaşırdım. Dandik 60hz normal monitörlerde bile olan özellik neden yok diye. Bu monitörlerin başka bir olayı falan mı var acaba bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  144 hz var daha nolsun 😀 Ama fiyatı yüksekmiş. Benq espor alanında en çok kullanılan marka olduğu için fiyatı yüksek olabilir. Gerçi Benq'nun ucuz modelleri de var. Bu fiyata free sync ve G-sync olan modelleri mutlaka bulursunuz. Zaten artık free sync destekleyen monitörler bir şekilde G-sync de destekliyor sanırım.

  • netstat @netstat

   @emre64 @joe başka markalarda freesyncli modeller de var ama cs go nun turnuvalarında falan hep benq monitörler kullanılıyor ondan aklım takıldı açıkçası.

  • Emre @emre64

   @netstat Evet genelde öyle 🙂 Aynı zamanda benq zowie fareler de kullanılıyor ki bu farelerin programı bile yok 😀 DPI ve polling rate farenin altındaki tuşlardan ayarlanıyor. Araştırmak lazım, espor alanında kendini kanıtlamış ürünler pahalı oluyor genelde.

 • Joe @joe

  Başka model bak. Freesync nimet. Özellikle yeni ürün alıyorsan mevcut teknolojilerden olsun derim.

 • lterlemez @lterlemez

  İyi araştırmak lazım, sponsor olduğu için de Benq gözüküyor olabilir.

 • netstat @netstat

  @kosmer yorum için teşekkürler hocam. ikinci el uygun fiyata viewsonic xg2401 buldum. 144 hz 1 ms 1080p freesync falan var. genellikle cs:go oynuyorum o yüzden 144 hz tercih ediyorum. sistemimde ryzen 5 2600 , rx 580 8gb , 16 gb ram var.

 • Emre @emre64

  @kosmer Ben de ping işini biraz olsun çözdüm gibi. Eskiden max ping kodunu yükseltiyordum arkadaşlara göre buluyordu bende sarı olunca. Şimdi düşük tutuyorum, birkaç seferde de girse bana göre buluyor 😂 Şöyle bir sistem alabilsem ben de iyi olacak 😀 Bir de kusura bakma o gün biraz sinirliydim, tutamadım kendimi.