Aracının rutin bakımlarını (yağ-buji-filtre vs.) hobi olarak evinde yapan var mı aramızda? #OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Evet, arabam varken yapıyordum.

 • rf12 @rf12

  Arabayı kaldıracaksanız krikonun dışında stepneyi filanda arabanın altına koyun diğer türlü kriko olurda boşa çıkarsa altında kalırsınız chris fix diye bir kanal var orayı izleyebilirsiniz yağ değişimi için güvenlik için almanız gereken önlemleride her video girişinde söylüyor : )

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   ChrisFix'i takip ediyorum. Sinyal sıvılarımıda değişeyim. 😀

  • elwray47 @elwray47

   @haypurtiryading ya ben ona çok kötü düştüm hala gülüyorum kendime. Konuyla ilgili şunu söyleyeyim benim tapa da filtre çok kolay açılıp değişebiliyor, vakitsizlikten hep kaçıyorum yağ değişimini kendim yapayım diyorum da sehpa olmadığından girişmiyorum araba üzerime düşer diye, çok sakat iş sehpa olmadan. Hani ben değil sadece sanayici arkadaş da sehpa olmadan girmem diyor.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @elwray47 bende hem rutinler aradan çıksın, hemde ustaya vereceğim parayla anahtar sehpa vs alabileceğim için arabadaki gözüme batan ufak tefek yerleri kendim halledeyim istiyorum. Misal egzoz manifoldunu söküp, bulursam, yüksek ısıya dayanıklı seramik tabanlı boyayla boyamak, ön tamponu söküp soğutmayı iyileştirmek vs.

  • elwray47 @elwray47

   @haypurtiryading mantıklı aslında dediğiniz, geçen davlumbaz değişecekti hanımın arabanın. Angarya geldi millete 3. sorduğum yer yaptı. Öyle durumlarda iyi olur, benim yer fiziksel olarak da kötü o yüzden giremiyorum o topa, site veya kapalı otopark olursa dediğiniz mantıklı.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @elwray47 sanayiye gitmeye korkar olduk, euro yüzünden parçalarda pahalı. Yıllardır sanayide bir işimi yaptırmaya gidice ustalar kadar bende çalışırım, severim çünkü. Birde kriz ayağına işten kaçan ustalar, işini düzgün yapmayan ustalar olunca iyice hobiye döküp neden kendim yapmıyorum dedim.

 • suicide @suicide

  Yag, yag filtresi, hava filtresi, polen filtresi, mazot filtresi gibi degisimleri garantisi bitmis aracimda kendim yapiyorum. Garanti devam edende mecbur servise bayiliyoruz.
  ek: ben arabayi kaldirmak icin su taslari kullaniyorum, iki tanesini ust uste kademeli olarak koyunca hem arac ustune cikabiliyor hem de altinda baya bir bosluk olusuyor calisilabilecek. http://incetasparke.com/wp-content/uploads/2017/09/bordur1.png

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   Taş işi sakat ya. Araba kayar mayar, yaza doğru bulursam rampa, bulamazsam kriko sehpası alacak gibiyim. Sizde dikkat edin. Bizim araba zaten 20 yaşı çoktan devirdi. Parçasını ben alıyordum, sorunu çok büyük olmazsa ben tespit ediyordum genelde. Zaten sesinden gidişinden anlıyorum arabanın ne haltlar karıştırdığını. İşi yapabilecek adam arıyordum sanayide sadece. Onda da genelde sinirden delleniyorum yapılanlara.