Evet dostlar,
Eğitimde ve bilimde geldiğimiz son noktayı sizlerle paylaşmak istedim.
Dokuz Eylül rekterüne de ayriyetten selamlar 🥶
https://twitter.com/hotar_nukhet/status/1101079008895217665?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Master @master

  Meyve gerçekten kampüse gereken bir şey ama sebze biraz abartı olmuş. Tek tek meyve satan kampüs kantinleri açılsa kimse hayır demez bence.

 • scorptr @scorptr

  Dunya endustri 4.0 a giderken biz manavcilik 4.0 a gidiyoruz masallah

 • Equitatus @equitatus

  Üniversite dediğin meyve-sebze satmalı zaten. Başka ne işe yarayacak.

 • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

  Hiç utanmıyorlar mı? Hiç mi utanmıyorlar?

 • alipektas @alipektas

  Türkiye'deki üniversitelerin, hatta bu örneğin özelinde konuşursak DEÜ'nün yapması gereken her şeyi yapıp yapmadığını, veyahut ne kadarını yaptığını filan tartışırız tamam, eyvallah da; bu örnekteki olayda yanlış olan nedir? Kötü bir şey mi yapmışlar? Birçok arkadaşımla bu konuları konuştuk zamanında çok defa. Bana kalırsa her üniversitede öğrencilerin gidip ilgilenebileceği bahçeler, çiftlikler filan da olmalı. İşi ticarete dökmekten bahsetmiyorum elbette ama sosyal bir aktivite olarak öğrenciye sunulmalı bence. Bizim ünide gıda mühendisliği öğrencileri her yıl etkinlik yapıyorlar böyle. Sucuk ekmek, makarna, pizza falan satıyorlar kampüste. Üniversitesilerde illa Hadron Çarpıştırıcısı kuracak diye bir şey yok ya sonuçta.

  • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

   Söylediklerine katılıyorum istedikleri zaman istediklerini yapabilirler, yalnız bunu şu anda yapmalarının sebebi nedir çok merak ediyorum. Sağ olsun devletimiz halkını çok iyi eğitiyor, sayelerinde tanzim satışın ne olduğunu öğrenmiş olduk.

  • alipektas @alipektas

   @alikoprulu29 Olayın tanzim ile alakalı olduğu aşikâr zaten de, üniversitelerde de devletin/hükümetin baskısı feci düzeyde. DEÜ'de, Ege'de falan öğretim görevlisi tanıdıklarımız/komşularımız falan var; yani buradan/twitter'dan herkes sallıyor rahat totosunun üstünden ama öyle salladıkları kadar kötü durumda insanlar değiller. Mesela yalaka, omurgasız insanlar değil birçoğu, dışarıdan sallayanlar devlet memuruysa falan kolaysa mesaide, iş ortamında da(sesli) sallasın, herkes klave mualifi. Herkes ülkeyi küçümsüyor, Avrupa ülkesi olma hayali ile tutuşuyor ama sorsan hep o doğru, geri kalanlardan olamıyoruz Avrupa ülkesi. Sigara izmaritini yere atan adam "Törköyö bölmöm nödö söndön köçöncö, şöröfsöz aköpö ölköyö möföttö yööö" he, bi' tek AKP bozuk zaten ülkede. Yani işin özü; ülkede neredeyse herkes kendisi dışında herkesi sorumlu tutuyor ülkenin hâlinden. Bu tarz örnekler bunu çok iyi yansıtıyor. Tanımadıkları insanları bir kalemde, bir manav örneğiyle hükümet yalakası, omurgasız ilan edebiliyorlar. Belki de adamları buna mecbur ettiler? Ki sebze meyve satmaları da kötü bir şey değil. Bir üniversitede sebze/meyve satıldı diye kalite düşmez, kaliteyi buradan derecelendiren zaten kaliteden konuşmasın bir zahmet.

 • Ota @otakaraha

  Kağıt, kitap fiyatlarını soran yok hiç niyeyse.
  Tanzim kitap satışı yapın. Ders kitapları uçtu gitti

 • YCK @yck

  sarımsak koysalarmış doğal antibiyotik

 • turker @turker

  bizim okulda vardı benzeri. ziraat fakültesinin yetişrdiği ürünleri ve onlardan yapılan pasta börekleri satardı fakülde. kapış kapış giderdi, ucuz da olurdu...

 • protego @protego

  Neredeyse tüm ünilerde böyle satış yerleri vardır. Ziraat fakültesinde vs üretilen şeyler satılır. Meyve sebzeden tutun süte yumurtaya kadar. Buradaki hata bunların bu işi sanki ilkmiş gibi lanse etmeleri ve tanzim olayından rant yapmaya çalışmaları. Yoksa yanlış bişey yok olayda