Mis gibi telefon olmuş. Ammmaaa yani sony vallahi billahi dayaklıksın, kuru kuru kızılcık sopasıyla dövmek lazım. Hadi bahaneleri şu olabilir '' sony telefon satmıyordu türkiyeden çekiliyoruz '' bla bla, be arkadaş o zaman da ben sorayım sana, allah aşkına hala blu-ray player alan var mı ? Her yerde hala sony marka blu-ray player satılıyor. Hemde ucuz da değil ha 600 700 liradan başlıyor 3 4 bin liraya kadar gidiyor. Kim alıyor cidden merak ediyorum.

Yetmiyor, soundbar ev sinema sistemi de satılıyor. Ama ne hikmetse mobil taraf battı demek, yaw oppo bile geldi bu memlekete ya herifler çinde de pahallı burada da pahallı, hemde orta segment donanım satıyor o paralara, koca sony bastı gitti. Neyse yazacak çok şey var ama Xperia 1'a geri dönersek bu sefer olmuş.

Sony Xperia 1 im First Look: 21:9-Display mit 4K-OLED - DAS Film-Smartphone!

Mit dem Xperia 1 will Sony nicht nur bei der Namensgebung neue Wege beschreiten. Das Displayformat soll Hobbyfilmer und Kinofreunde ansprechen. Weitere Infos...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Umut Koçak @umtk

  Sony'nin her bölümü aynı çatı altında görülsede hepsi özünde ayrı şirketler olarak yer alıyor. Hepsine bir hedef koyuluyor yıl sonunu böyle kapatacaksın deniyor. Demek ki o bölümlerden memnunlar. Sony Mobile bir tek bizde değil tüm dünyada küçülmeye gitti. Bu değişm rüzgarları esmeye başladı bile ürün bazında bunlardan ilki Xperia 1 oldu. Seri baştan başlıyor. 🙂

  • Orcun @orcun

   Hepsi euroasia'a bağlı diye biliyorum. Hani mobilin olmaması bluray şu bu olmasına göre çok acıklı bir olay. Düşün playstation'u kapattılar gittiler ama tv devam edecek falan. Xz1 falan bence çok güzel sattı, ana konusundan biliyorum, bir dönem günde 10 20 tane bende aldım mesajı vardı indirim dönemi falan peynir ekmek gibi satıyordu. Ha tabiki beklentileri neydi bilemeyiz ama kapatmaya değecek kadar az satmadığına eminim. En azından blu-ray veya soundbarlardan daha fazla satıyordur. 😀
   Evet işin kötü yanı da o, biz dahil birçok ülkeden çektiler gittiler. Vaio pclerde de böyle oldu, önce ufaldılar ufaldılar sonra bir duyduk ki satılmış pc bölümü falan. Hani şu piyasaya bir 3. 4. oyuncu lazım. Samsung ve huawei nereye kadar ? adamlar utanmadan ekranı delmişler, delik telefon satıyorlar.

  • Umut Koçak @umtk

   @orcun Sony Xperia XZ1 çok güzel satmadı bu arada haberin olsun. Sadece Sony çıkmaya çalışırken fiyatını oldukça düşürdü ve eldeki ürünleri bitirdi. Sony, Türkiye'de satan bir marka değil. Gerçi dünyada da satan bir marka değil.

  • Orcun @orcun

   @umtk 2017 ekim ayında falan 3 bin liraya gelmişti. Sonra ufak ufak 2600 ler, 2500 ler böyle böyle 2000 liralara kadar geldi diye hatırlıyorum. Ama daha ortalıkta ülkeden çıkıyor dedikoduları dahi yoktu. Ondan sonra böyle elde bitti bitiyor hop ortalığa haber atıldı, çıkacakmış dediler, ama hala satıştaydı, ancak fiyatlar bir yükseldi 2400 2600 leri buldu, sonra azala azala biterken tak sony çıkıyor dediler olay bitti. Çünkü xz2 ve premium modeli gelecekti, sitesinde falan hep yakında diyordu ondan sonra hepsi bitti.

  • Umut Koçak @umtk

   @orcun Sonuç olarak bu modelin gelme ihtimali oldukça zayıf ya ithalatçı tayfa getirsin diye umacaksın, kaçak göçek satan birinden alacaksın, ya da bir babayiğit çıkacak Sony bana yetki ver senin adına ben satayım diyecek.

  • Orcun @orcun

   @umtk Sony getirmez, ithalatçı da eskisi gibi değil. Çinci hepsi onların da asla ilgisini çekmez. Ha kayıtsız mayıtsız alınmış getirtilmişi falan olur. Ama rakam yüksek 800 900 euro bandından çıkarsa zaten 5 6 bin lira demek. + kayıt derdi derken 7 bine geldi demek 7 bin lirayı da ben şahsen garantisiz neidüğü belirsiz cihaza veremem. Sony birde ketum bir firma, yani öyle ithalatçıya yetki verse bile ki sanmıyorum ona da parmak sokar.

 • M U H A M M E D @muhammed

  Özellik ve kullanışlılık olarak nasıl bilmem ama tasarım olarak kötü. Çinli telefonların orta seviye telefonları bile tasarım olarak daha iyi. Z2 kullanmış biri olarak çerçevesiz güncel donanım ile çıkarsalar düşünmeden alirim.

 • Atilla @atilla

  Çok uzun. Kamera çıkıntısı en sevmediğim şey onu da yapmışlar. Ses çıkışı gitmiş. Hoparlörlerden biri aşağı geçmiş. Kısaca yan parmak okuyucu hariç sevdiğim her şey yok olmuş. X compact'ım ne kadar dayanır bilmem ama geçmiş olsun, sanırım bir daha sony telefon almayacağım.

 • Orcun @orcun

  Ben alan eden görmüyorum, ama bak yani n11 gittigidiyor teknosa falan dolu sony blu-ray player var. https://www.teknosa.com/sony-bdps6700bec1-bluray-dvd-player-p-110106014 https://www.n11.com/arama?q=sony+blu-ray+oynat%C4%B1c%C4%B1 Gibi gibi birton var. Demek ki alan var, ve telefondan daha çok satıyormuş ki sony bey bu dursun mobile'ı çekelim demiş.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Sony genelde düzgün ürünler üretiyor, fiyat konusunda rakiplerinden pahalı oluyor. Bunları bitiren o oldu.

 • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

  Sony BDP-S3700 Blu-ray Oynatıcı bende var 🙂 çok da memnunum. Telefonu gelse hemen alırım.

 • Samed AYDIN @picasso16

  farkettiniz mi bilmiyorum beyaz olan xperia 1 diğer renklere göre kamera bölümü daha siyah daha hoş duruyor. diğerlerinde ışıkda olmasalar bile lensler gözüküyor