#Disney, #StarWars;

CEO kafayı yemiş herhalde, "Hayranlar Yıldız Savaşları'ndan yoruldu" demiş. Üç bölüm çektiler ve seri çekilmez bölümlerdi. Resmen katlettiler seriyi...

Kaynak: DH

Yıldız Savaşları: Bölüm IX'un çekimlerini tamamlayan ekip, seriye...

Bir kuşağı büyüten efsanevi seri Star Wars'un "Skywalker destanı" olarak adlandırılan bölümü, serinin son filminin çekimlerinin bitmesiyle beyaz perdeye veda ediyor. Detaylar haberimizde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • olasandra @olasandra

  her şeyi tadında bırakmak lazım. ilk 6 filmden sonrası olmamalıydı. para kazanmak için çekilen devam filmleri hep rezillikle sonuçlanıyor. ve ilk filmlerin değerini de düşürüyor.
  ör: yüzüklerin efendisi
  harry potter

  • lterlemez @lterlemez

   Hayır, aksine olmalıydı. Özellikle el değiştirmesi isteniyorsa ki oldu da, Disney'e geçti. Asıl problem, bana göre, George Lucas'ın tek bir şartı olmalıydı: Bu son üçlemenin başında da kendisi olacaktı. Sonra, Disney ne halt ederse etsin, problem değil. Skywalker'ın hikayesini Lucas bitirmeliydi.

 • lterlemez @lterlemez

  Anlatılacaklardan şikayet etmiyoruz, şimdiye kadar çoktan bitmiş bile olması lazımdı. Anlatış biçimlerinden şikayetçiyiz. Son üçleme çok kopuk ilk üçlemeden, anlatım biçimi bakımından.

 • lterlemez @lterlemez

  Özünden uzaklaşmadıkları sürece, altın yumurtalar devam eder. Ancak, seriyi p.... eden Disney bana göre. Bu seriyi Lucas'ın kendisi bitirmeliydi. İkinci üçleme son anda sıyırdı ve hikayeyi güzel anlattı, ancak bu son üçleme, hikayenin anlatılış biçimi bakımından tam bir rezalet. Lucas kıvırabilirdi ama Disney kıvıramadı maalesef.

 • lterlemez @lterlemez

  @ermanyurdakann; İkinci üçleme, bence kurtardı ucu ucuna; hem anlatım biçimi hem de hikaye olarak sağlam altyapıya sahip. Ama, Disney'den çıkan son üçleme çok kötü; hem hikaye hem de anlatılış biçimi olarak ilk altı bölümün yanına bile yaklaşamaz.

 • lterlemez @lterlemez

  @ermanyurdakann; Bu tür hikayeler için, zaten standart sinema filmi süresi yeterli değil. Hep eksik bir yerleri kalacaktır. Yeni hikayelerde (Arrival, Interstellar, Edge of Tomorrow, Oblivion) de hep böyle oldu, olmaya da devam edecek.

 • lterlemez @lterlemez

  @ermanyurdakann; İlk üçlemeyi hiçbir zaman gömmedim. Evet, ilk üçlemenin havasını vermedi, vermeyecek de. Ancak, son üçlemeyi gömdüğüm kadar acımasız olmadım, ikinci üçlemeye. Ha, belki daha iyi anlatılabilirlerdi ama Hollywood ve sinema standartları buna izin vermez. Ayrıca, o zamanki hava ile şimdiki hava aynı değil (kuşak farklı bir kere).

 • cengiz @cengiz

  Orta dünya evrenini severim star Trek hastasıyım ama star wars diyince ulan iyi de diyemiyorum kötü de diyemiyorum baştan izlemeye kalksan 10 dk da sıkılıyorum.😓

 • Erdinç B. @erdincb

  Disney bence devam filmi çekeceğine şöyle 1000 yıl önce geçen ya da ne bileyim sith jedi nasıl başlamış bunları anlatan bir üçleme falan çekseymiş çok daha zevkli olurdu

 • Ubeydullah KRBCK @ubeytkrbck

  Tadında bırakmak lazım tabi ama iş artık ticarileşti suyunu çıkarırlar star wars'un

 • elwray47 @elwray47

  Bence hatayı fan service yapmak için eski castı getirmekle yaptılar. Hikayede bu kadar zaman atlaması olmasa, halihazırda extended universe'de olan thrawn ve jedimacademy gibi hikayelerle yürüseydi ben daha mutlu olurdum. Ha tabi ama disney oyuncak satacak, disneyland da show yapacak vs. diye last jedi gibi daha film esnasında tadımın kaçtığı filmler devam edecek yapacak bi'şey yok.