Aman aman neler oluyor. https://youtu.be/pD8Q_CbEopE

NVIDIA İLE HODRİ MEYDAN! - Biz Eleştirdik Onlar Cevapladı, Sonunda Kim Kazandı?

Geçtiğimiz günlerde Nvidia'nın yeni nesil ekran kartı serisi RTX'lerin Türkiye lansmanı gerçekleşti. Editörlerimizden Tuğbek, Nvidia'nın Halkla İlişkiler Avr...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  Nvidia temsilcisinin konuşma tarzı acayip sinirimi bozdu, 10 dakika dayanabildim sadece.

  Sağdaki arkadaş: 960 kullanıyorsam bunun şimdiki karşıtı hangi karttır?
  Nvidia: 2060.
  Sağdaki arkadaş:Ama 960 200 dolardı bu 350 dolar, neredeyse iki katı nasıl karşılayayım ben bunu?
  Nvidia: Piyasa böyle.

  Nvidia, kendi çalışanının da itiraf ettiği üzere, AMD rakip kartlar çıkarana kadar müşterilerimizi dürtmeye devam edeceğiz diyor.

 • Hado @hado

  "speculate with me" 😀 temsilci abi de kafa bir arkadaşmış. Nvidia isimlendirmede batırdı, kartın sonuna 60 getirince millet sandı ki bir 960, 1060 gibi birşey gelecek ama o kartlara göre de performans farkı çok açık. Giriş seviyesinde de RTX'in anlamı yok. 2060' la 70 belki de 80'i de taca attı. :facepalm:

 • lterlemez @lterlemez

  Arkadaş, "ucuza vermeyeceğiz" diyor işte. Bu kadar basit...

  • turker @turker

   aslında doğru mu diyor yoksa çakal mı bilemiyoruz. videonun bir yerinde amd ile iş birliği yapıp fiyatlarımı arttıyorsunuz diye de sordu. Adam mantıklı olarak eğer amd daha ucuza çözüm üretse neden daha ucuza satıp daha çok kar elde etmek istemesin dedi.

   yine videoda, eğer 350$ paran yoksa elinde de 9 yada 10 serisi kart varsa ve memnunsan daha ucuz kartların çıkmasını da bekle dedi. Çıkacak mı sorusuna cevap vermedi ama 2-3 sefer tekrar etti değişik bölümlerde.

   tabi ki tekel olduğu için kar marjı %30sa ondan taviz vermiyordur, rakip olsa en az $50 daha ucuz olurdu 350$ olan kart.

 • lterlemez @lterlemez

  Bu hikayeyi bozan şey 3DFx'in NVidia'ya, ATI'nin de AMD'ye gitmesi oldu. Bu iki firma hayatta olsaydı, şimdi hayat çok daha farklı olabilirdi. Aynı şeyi de Cyrix için söyleyebilirim.