İndirimde kaptığım samsung ssdye zorlu bir süreçten sonra sistemi klonlayabildim, tuhaftır ki eski bir usb3 kutum ssdyi pc ye gösteremedi, sata portuna taktım ve mecburen acronis 2018 boot media ile klonlayacaktım o da kendi aptal bir sebebinden klonlama adımına geçmedi, en son çare acronis 2017 boot media deniyim dedim sorunsuz halletti.
Eskisi kötü bir ssd değildi ama 3-4 sene geçmesinden kaynaklı sanırım tepkileri azalmış yada samsung performans olarak daha iyi, kötü bir performansı hissi yoktu ama şuanda daha hızlı tepkiler verince sistem aradaki fark hissediliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • alper212 @alper212

    Ben klonlamaktan ziyade önemli dosyaları (kişisel dosyalar) alıp format atmaktan yanayım. Zira photoshop, excel internetten çekilecek dosyalar.

    • Aykut Ç. @aykut

      o işe yapacağım aslında fakat şuanda hackintosh ve windows ikiside tek diskteydi, ikisinide sıfırdan kurup düzeni sağlamak uzun sürecek, dvdrom kutusu sipariş ettim o gelince eski ssdyi de değerlendireceğim, zamanla iki işletim sistemini sıfırdan farklı disklere kuracağım ama şuanlık şu ssdyi klonlamak için bile baya vakit harcadım saçma sapan şeylerden.