Selamlar,

yakın zamanda g920 ve yanında bir direksiyon standı almak istiyorum xbox'ım için. Wheel Stand Pro tarzı katlanılır bir şey işimi görecek gibi. Ancak bunun orjinalini ydışından almak, 250 euro+gümrük gibi bir fiyata maloluyor. Yerli üretimleri ise 350-500TL arasında satılıyor. Bu yerli üretim standlardan kullanan arkadaşlar var mıdır acaba? Varsa kullanım deneyimlerini paylaşabilrler mi? Direksiyon bu standlara sağlam bir şekilde sabitlenebiliyor mu? Memnunlar mı? ya da başka bir stand önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

#Xbox #playstation4 #Logitech #Direksiyon #TeknoYardım #Simülasyon #G920 #Wheelstandpro #simracing #yarış

Not: 7 ay önce bu paylaşımdan sonra Wheel Stand Pro aldım. Yorumlarda yedi aylık deneyimimi yazdım kısaca. Direksiyon işine girmeyi düşünen varsa, umarım yardımcı olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  eğer katlanır olması şart değilse kendin sabit bişey yap.

 • DogancanOzsel @dogancanozsel

  Yok hocam, hep katlakışlık önemli hem de hazır bir stand bakıyorum. Teşekkürler.

 • DogancanOzsel @dogancanozsel

  F1 2018 ve dirt rally 2.0. Belki ileride asetto corsa da olabilir. iRacing vb kadar olmasa bunlar da fena degil aslinda. Yerli wsp alacağım sanırım da işte elimde kalır, veya duzgun sabitlenmez de ff efektleri sırasında saga sola oynar diye endişeliyim. Neyse, bakalım...

 • DogancanOzsel @dogancanozsel

  Sistem kurmak bu kadar maliyetliyken, en az undan bu nesil bitene kadar konsolla devam edeceğim. iRacing o nedenle.simdilik zor. Ama f1 2018de de tüm asistler kapaliyken bana keyif verecek bir simulasyon deneyimi yaşıyordum. Şimdi direksiyon ile daha da keyifli olur sanirim. 1-2 sene sonra sistem kurunca da g920 zaten onda da çalışır, gecişi yaparım diyorum.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   f1 aslında simulasyon değil. Sim-cade denilen karışım. Ama son sürümünde bayağı ilerleme kaydedilmiş. Asetto kullanılabilir. O simulasyona çok yakın. Konsollarda cidden bir maliyet avantajı var. Ben ps4 ile gran turismo sport oynuyorum. O da tam bir sim değil. Ancak pratiklik açısından çok güzel. konsolun düğmesine basıyorum 1 veya 1.5 dakika sonra yarıştayım. aylık psn plus parasından başka maliyeti yok.

   iRacing bu açıdan çok büyük dezavantaja sahip. aylık 20 lira abonelik ücreti + pistlerin her biri ve araçların her biri parayla satılıyor. ücretsiz 20 kadar araç ve 20 kadar pist var. Bunların da hepsinde yarış yok. ilk etapta 3 pist 3 araba alsan 300 lira para yapar. araçların tamamını ve pistlerin hepsini alayım desen 2. el araba parasına geliyor. Daha bunun pc maliyeti var. Elinde pc yoksa hiç bulaşma daha iyi.

 • DogancanOzsel @dogancanozsel

  Evet F1 için de tam simulasyon değil diyorlar ama yaşattığı zorluk, mücadele ve verdiği başarı hissi şimdilik bana yetiyor. Ama muhtemelen bir süre sonra daha fazlasını arayacağım. Yeri gelmişken sorayım, bir sonraki adım için asetto mu project cars mı? Aslında forza 7 de var ama pek sarmadı o beni, onu hiç saymıyorum.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   Ben project cars ı sevemedim. Hem pc de hem ps4 de var. açıp bakmıyorum bile. Asetto daha iyi bana göre.

   Forza artık arcade sayılıyor. Veya sim-cade nin en alt seviyesi. f1 ondan daha sim duruyor. f1 de müsabaka ruhu var. Ve e-spo olarak da tutulan bir oyun.

   Daha fazlasını aradığında yolun iRacing e düşecek. iRacing de ki hissiyat hiç birinde yok malesef. Ben gran turismo yu artık beğenmiyorum. Yolu hiç hissettirmiyor. iRacing den sonra.

 • DogancanOzsel @dogancanozsel

  Fikr-i takip yapayım: 7 aydır g920'yi gelbura.com'dan aldığın yerli yapım wheel stand pro ile kullanıyorum. çok yoğun oynadığımı söyleyemem ancak yaz ayları hariç belli bir düzenle, haftada en az 4-5 saatimi başında geçiriyorum.

  wheel stand pro, iş görüyor. satan arkadaşlar ilgili idi, kurulumda benim yeteneksizliğimden ötürü bir sorun yaşadım, telefonla kolaylıkla ulaştım kendilerine, yardımcı oldular. o açıdan çok memnunum.

  Ancak @ilkercom'un da yukarıda dediği gibi, ürünün sağlam yüklenmelerde esnemesi oluyor. Ayarladığınız pozisyonda duymuyor. Belki bu işlere daha meraklı arkadaşlar, metal yüzeylerin birbirine basarak sabitlendiği yerlere çift taraflı zımpara koyarak, ya da belki belli bir pozisyonda iki yüzeyi vida ile tutturarak sabitlemeyi deneyebilirler. Ancak o zaman da ürünün katlanıp bir köşeye kaldırılması zor olacaktır. Gerçi mevcut halinde de ben ancak direksiyon kısmını biraz yukarı kaldırıp salonun köşesine kaldırıyorum standı. Çok pratik bir katlanma ve saklama şekli mümkün değil, hele ki üzerine direksiyon monte edilmiş ve her tarafından kablolar sarkarken. Ayrıca, stabilite açısından, doğal olarak çok hafif bir malzeme ile de yapılmamış ürün.

  Sanıyorum bu sene direksiyonu yoğun biçimde kullanmaya devam edersem, bilgisayar kurma projesinin ardından elime para geçtiğinde yapacğaım ilk upgrade, standı değiştirmek olur. Playseat tarzı ürünlerin yerini kolay kolay tutmuyor wheel stand pro. Öte yandan bu, ürünün kötü olduğu anlamına da gelmiyor. yıllar önce, üniversiteyi yeni bitirdiğim dönemde bir direksiyon alıp masaya kurmuştum. kendisiyle ilişkimiz 1 ay sürmemişti. stand olmayınca direksiyon işi keyiften çok eziyete döndü ve hiç keyif alamadan elden çıkardım. oysa bu stand ile, ideal olmasa da, direksiyonunuzdan keyif almanız mümkün. üstelik anladığım kadarıyla kaliteli standlar 2.000TL üzerinden başlıyorlar. Dolayısıyla fiyat/performans olarak da gayet başarılı.

  Sözün özü, mükemmel bir ürün değil. Ancak ilk kez direksiyon alacak olanlara tavsiye ederim. Bu hobiye ne kadar uzun süre devam edeceğinizi bilmiyorsanız, wsp sizin için ideal bir giriş seviyesi deneyimi sunacaktır.