Türk Telekom'dan, Bimcell'e geçiş yaptım. Türk Telekom bana 12 aylık telsiz ücretini peşin olarak fatura etmiş, sebebi onların altyapısını kullanan bir operatörü tercih etmemiz imiş. 1 aylık alırsın anlarım da, 1 yıllık almak nedir? Ben belki kullanmayacağım o kadar süre? İster kullan, ister kullanma biz o parayı peşin tahsil ediyoruz dedi, birde sanki lütuf sunar gibi 1 yıl boyunca ücret ödemeyeceksiniz diyor.

Lan aldın zaten parasını, ekstradan bir daha alın isterseniz dedim. Yemin ediyorum her gün bir vukuat, müşteri hizmetlerine geçişle alakalı sorduğumda da böyle bir şeyden bahsedilmedi. 15 günden önce geçerseniz, kullandığınız gün ücreti ödersiniz demişti meğerse o da yalanmış, paketi tamamını bitirmediğiniz sürece kullandığınız gün ücreti ödersiniz dedi. #TürkTelekom
#KöküneKıranGirsinTurkTelekom #Bimcell

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bulut Fırat @kurabi

  Yıllık bedelin aylık taksitle alınması operatörün keyfine kalmış bir durum. Eğer 1 yıl dolmadan başka bir operatöre geçersiniz, olur da tekrar ücret kesilirse, yıllık peşin ödediğinizi söyleyip, geri kalan işlemlerle onların ilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer hattınızı kapatırsanız da, kapanmanın 14 gün sonrasında kullanmadığınız kısmın iadesini alabilirsiniz.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   Tamam da eski operatör neden alıyor ki, yenisinin sorunu değil mi bu durum? Bimcell değil de başkasına geçsem nasıl alacaktı bunu? Ben Türk Telekom'un hiçbir şeyinden faydalanamıyorum bu durumdayken. Yasallık durumu nedir bu işin? 1-2 ay sonra geçiş yaptığım zaman tekrar kesinti olursa, operatöre mi söylemem gerekiyor ilgilenmeleri için?

  • Bulut Fırat @kurabi

   @atokyuz Bildiğim kadarıyla Bimcell "alt işletmeci" olduğu için ücreti ana işletmeci alıp devlete iletiyor.. Başka operatöre geçmiş olsanız, bu işlemlere dokunmazdı ve yeni operatör ilgilenirdi. Ve evet 1-2 ay sonra Telekom/Vodafone/Turkcell herhangi birine geçmeniz durumunda tekrar kesilirse, önce sözlü olarak "ben peşin ödedim" diyin, eğer sisteme yansımamış vs. derlerse de fatura kopyanızı gösterin. Sizin değil, operatörün sizin adınıza ilgilenmesi lazım bu durumla.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @kurabi Şunu demek istedim, adamlar bizi ilgilendirmez falan deyip tekrar almaya çalışabilir mi? Bunun 1 yıllık nereye gidersek gidelim yasal bir geçerliliği olacak mı?

  • Bulut Fırat @kurabi

   @atokyuz yok yok bizi ilgilendirmez diyemezler. operatör olarak da sizin adınıza işin peşine koşmak görevleri. yasal geçirliliği de btk yönetmelikleri oluyor.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @kurabi Tamam teşekkür ederim, haybeye ödememiş oluyorum yani bu ücreti.

  • Bulut Fırat @kurabi

   @atokyuz yok yok, yaptığınız atarda çoğunlukla haklısınız ama vergi başlığı altında olduğu için belgelenmemesi/kaybolması/uçması vs. gibi bir durum olmaz. rica ederim

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @kurabi Atar durumundan ziyade habersiz böyle bir şey olduğu zaman deliriyorum. Bakmasam ne olacaktı şimdi? Biz size gönderdik diyor, nah gönderdin niye gelmedi? 2 sene önce eksik ödemişsiniz, deyip para almaya çalıştıklarından dolayı her türlü şeyi artık yapabileceklerini düşünüyorum.