#apexlegends ben sevdim bu oyunu. bilsem böyle bir oyun çıkacağını asla almazdım cod4'ü.
3 maça girdim ilkinde 18. olduk, ikincisinde 1. olduk, üçüncüsünde 2. olduk. ki son maçı kazanabilirdik çok rahat. işi bilen ve birbirine uyumlu karakterler seçen takım kazanır.
gerçekten güzel dinamikler getirmişler oyuna. ayrıca karakterlerin kendine has özellikleri de değişik bir hava kazandırmış oyuna.
oyun başladığında haritada nerede sağlam loot olduğunu belirten bir alan çıkıyor. iyi loot isteyen ve çatışmaya girmek isteyen oraya atlıyor. sürekli değişiyor bu alan ve her oyun aynı yerde çatışma çıkmasını engelliyor. pubg de herkesin school'a, bootcamp'e atlaması gibi.
yalnız loot olayına alışmak lazım. cod4 e benzer bir sistem var ama yine de alışmayı gerektiriyor. bu konuda pubg bana göre en iyi sisteme sahip.
level 1 den 3 e kadar zırh ve miğfer alabiliyorsunuz ve bunlar zarar görse dahi yeniden tamir edebiliyorsunuz, üzerinizden düşmüyor yani.
eğer knock down shield alırsanız (ismi böyle bir şeydi) sizi yere indirdiklerinde, kalkanın seviyesine göre yerdeyken kendinizi koruyabiliyorsunuz.
ölürseniz takım arkadaşınız spawn beaconlar sayesinde sizi yeniden canlandırabiliyor. yani oyun takımın hepsi ölmeden bitmiyor. ölseniz dahi oyuna geri dönme şansınız var. tabi bomboş bir envanter ile oyuna devam ediyorsunuz ve bu oyunun sonuna doğru ise zaten canlı olmanız da pek bir şey ifade etmiyor. çünkü o sırada herkeste sağlam eşyalar oluyor.
aslında pubg, cod4 ve overwatch karışımı bir oyun olmuş denebilir. gayet de güzel olmuş tavsiye ederim. ücretsiz olması da ayrıca avantaj.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Halid @abdhbal

  CoD Black Ops 4 mü CoD4 mü?

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  oyunu oynamadım, ama işin ucunda EA olunca sadece kozmetik satışıyla falan kalmaz o oyun. Zaten kilitli karakterler falan varmış herhalde.Yeni karakterlerde eklenir oyuna diyorlar ve level atlamak ve oyunun para birimini kasmak zorlaşıyormuş sanırım. Dolayısıyla P2W dönecektir bir süre sonra oyun.

  • cestlavie @cestlavie

   gelmiş teknoseyir analistleri hemen yine. çok zor br oyunlarını p2w'e döndürmek, döndüremezsin. ayağına sıkmak olur. bir gecede 1-2 milyon online oyuncu yakalayan oyunu öyle göz göre göre harcayamazlar. ayrıca ea games'in çok ağzı yandı p2w muhabbetlerinden. tekrar diyorum, yürek ister öyle bir hamle yapmak. 😀 kilitle karakterler konusunda haklısınız. fakat bir haftada 2 karakteri de oynayarak çoook rahat açarsınız. lol kilitledi ilk başta karakterleri hiç sesiniz çıkmadı, şimdi de konuşmasın kimse.

  • Burag Kalaycıyan @winkl3

   @cestlavie haberim yok lol'ün karakter kilitlemesinden.Bekleyip görürüz,EA para kazanmayacağı bir online oyun yapmaz,yaptırmaz.

  • Melburg @melburg

   @winkl3 Ea her ne kadar şeytani bir firma olsa da sektör dinamiğini takip eden firma ayrıca kimse p2w sistemle fortnite a rakip filan olamaz hepsinin epic yüzünden gözü korktu. Adamlar bf'den season pass i kaldırdı zaten. Ea var ise p2w olacak tamamen düz mantık sektör dinamiğini bilmeden konuşmak

 • Kendi Fikri @kendifikri

  Dün o kadar yükledim. Girmek için bir tıkladım. Directx 11 istedi.üü

 • Kemal B. @calimera

  Oyunu yapan respawn olunca böyle bir oyun çıkmasına şaşırmadım. Titanfall da özgün ve güzel bir oyundu. Oynanışı akıcılığı oyun mekanikleri güzeldi. Ancak gereken değeri görmemişti.
  Bu oyun da COD Titanfall Overwatch sentezi güzel bir oyun olmuş. Kesinlikle bitmiş bir oyun olduğunu hissettiriyor.
  Oyun içi satışlar da p2w şeklinde değil. Kilitli karakterlerin olması oyunda bir olumsuzluk yaşatmıyor, ayrıca kilitli karakterleri oyun içerisinde kazandıklarınızla da açabiliyosunuz.
  Keşke içine battle royale dışında modlar da eklense. Bu dinamiklerle TDM oynamayı gerçekten isterdim.
  EA'nin daha ilk gününden böyle bir ivme yakalayan bir oyunu harcayacağını düşünmüyorum.