#İOS Yaklaşık iki senedir İOS cihaz kullanıyorum,kesinlikle bana göre değilmiş.İşletim sistemi bana oldu kahır sistemi.(Aşağıda ki görüşler tamamen benim görüşlerimdir.)

Andoridden geçmiştim oradaki telefonu bir nevi taşınabilir disk gibi kullanıyordum içinde yardımcı olan çok araç vardı,iosda hepsi yok oldu gitti,iTunes olmadan içine bir şey atmak imkansız.

Fotoğrafları almak istediğinizde ise sizi bir kaç farklı klasör karşılayacak andorid gibi yıl/gün/saat gibi sıralama yok 101APPLE gibi klasör isimleri arasında istediğiniz fotoğrafı aramak uzun sürüyor.

Bildirim paneli ve widgetleri ve masaüstünü(simgeleri düzenlemek gibi) android tarafında aktif bir şekilde kullanıyordum,ios tarafında zaten hava durumu widgeti hala bozuk bende,masaüstü düzenleme diye bir şey hiç yok zaten o neresi boş ise simgeyi oraya atıyor.Bildirim paneli İOS 11 ile adam akıllı geldi diyebilirim ama hala saçmalıkları var,wifi,bluetooth gibi araçları tam kapatmak için hala ayarlara girmek zorundasınız,niye diye sormadan geçemiyor insan.

İOS 11 ile yenilenen AppStore'a güncelleme hariç hiç girmemeye çalışıyorum çünkü çok karışık ve aşırı saçma salak uygulamalar var,Flac müzik çalmak için aradığımda gördüm.Birde sürekli Apple beyin istediği uzantıları kullanmanız lazım,flac gibi müzikleri illaki kendi uzantısını istiyor.
Ekosistem lazım tam verimi almak için diyecek varsa hiç yorulmasın.

Güzellikleri de var,batarya tüketimi konusunda(ki pilim arızalıdır) mükemmel en aktif kullandığım Note 3'de rom ve Greenifiy ile çoğu şey kapalı 8 saatlik uykuda aynı şartlarda yüzde 10 kayıp oluyordu,6S'de bozuk haliyle en fazla kayıp yüzde 5 oldu.
Ama telefonu sosyal medya,mesajlaşmak ve internette gezinmek için alacak varsa İOS işletim sistemi önerimdir hala.

BeğenFavori PaylaşYorum yap