#OtoSeyir Merhabalar aranızda mutlaka ilgilenen vardır. Volkwagenin 2014 jetta comfortline aracım var. Üzerinde kendi rcd 310 teybi var. Ben bunu değiştimrke yerine orjinal son teknoloji bir şey almak istiyorum. İsteğim şu arabanın altyapısıyla bire bir uyması. Meslea telefonu bluettoh ile bağladığımda yol bigisayarında telefon numaralarını görüp ordan arama yapılmeliyim. Ya da usb den müzik dinleidğimde yol bilgisayrında parça adını vs görebilmeliyim. Bu yüzden after market teyler devre dışı kaldı benim için. Ayrıca aracın kablo yapılarına zarar vermeden birebir aynı soketi kullanan teyler görüyorum internette. Mesela Zence 2011D gibi. GFüzel cihaz fakat arayüzü vs çok eski duruyor. Bunların daha güncelleri benim araca uyar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • patpat @pathologic

  bildiğim kadarıyla uygun canbus adaptörü ile çoğu multimedya cihazı söylediğiniz işi yapabiliyor. Ama %100 emin değilim.

 • Fatih @fatihy

  Dışarıda satılan double ekranlar sizin aracınızla uyumlu ise zaten kablo vs kesmiyorsunuz. Direk olarak tak çalıştır oluyor.

  Ben kendi aracıma 1800 liraya aldım. Araba ile tam uyumlu ve direksiyon tuşları vs çalışıyor. Teyp ve araç içi tuş Işık’ları ayni renk. Araba farları actigi da teyp te ekran parlaklığını düşürüyor.

  Tek bir sorun var bende Rehberimi araca aktaramadım.

 • iea96 @iea96

  Aftermarket üniteler sadece uygun konnektörleri kullandığı için direksiyondaki tuşların, dahili mikrofon ve geri görüş kamerası gibi donanımların kullanılmasına izin veriyor. Yol bilgisayarı ve dolaylı olarak arabanın beynine doğrudan entegre olabilen bir sistem bulabileceğinizi zannetmiyorum. @metchak 'ın da yazdığı gibi orjinal donanım olan RCD 510'a yönelmeniz daha doğru olur bence. Serviste yüksek meblağlar ödemek yerine ikinci el çıkma bir ünite bulup VW elektrik sistemine hakim bir ustaya bağlatabilrsiniz.