Arkadaşlar merhaba 44.59 saniyelik bir içerik oluşturdum aşırı zahmetli oldu 3.30 dakikalık bir oyun müziğinin 30 saniyesi veya daha aşağısı gözüksede telif hakkına girer mi 2 gündür yüklenmesini bekliyorum. Müziğin veya konuştuğum seslerin kesilmesinin önemi yok ancak Youtube sesleri kesince tüm konuşmalar kayıyor buda videoyu katlediyor. sesleri kaydırmadan youtube kesebiliyor mu ve telif yermiyim bilgisi olan arkadaş var mı? 🙂 yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • tolgaaaltas @tolgaaaltas

  15 saniye ve üstü takılır diye biliyorum YouTube'da.

 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  Müzik telifli ise her şekilde takılıyor. Takılmaması için sesi bozmak gerekiyor. Bozmaktan kastım öyle anlaşılmayacak derece değil, ufak tefek hileler ile taramaya takılmayacak değişimler. Manuel kontrol yapılırsa anlaşılır ancak onun için yetkili firmalar fazla uğraşmıyor, tabi video göze batacak derecede fazla etkileşim almamışsa. Bunun basit yolları var ancak burada o yolları belirtmek sosyal kurallarına ayrı olur mu bilmiyorum. Yine de biraz göz atarsanız internette yolları var.

  • DRTOLGA @platinium08

   bilgi için teşekkür ederim umarım youtubedan editleyebilirim oyun oynamadığım için acemiliğime denk geldi. telefon incelemesiydi bilsem müziği kapatırdım.

  • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

   @platinium08 Olur o kadar, inceleme izleyiciler tarafından beğenilirse kimse o kısımı düşünmez zaten. Bir daha ki videoya tecrübe oldu en azından senin için. Ben de birçok sorun ile karşılaştım vaktinde, baktım olacak bir şey değil, amatör müzisyenleri araştırıp onların yaptıkları müzikler için izin almaya başladım. En azından telif sıkıntısı olmuyor, müzisyenler de çalışmalarının paylaşılması ve bir iki kişi de olsa daha fazla kişiye ulaşması için kabul ediyor çoğunlukla.