Londra'da Microsoft Store açılacağını neredeyse bir yıl önce öğrenmiştik. Açılacak olan Microsoft Store, bölgedeki Apple Store'lardan da büyük olacaktı. Ancak yapım süreci o kadar uzadı ki neredeyse unutma noktasına gelmiştik. Şimdi ise Microsoft, LinkedIn'e eklediği ilanlarla mağaza için çeşitli pozisyonlarda çalışan aradığını duyurdu. Muhtemelen önümüzdeki 3 ay içerisinde Londra'da bir Microsoft Store görüyor olacağız.

Türkiye'de ise Microsoft Store var ama mağaza demeye bin şahit ister. Ankara'da MediaMarkt Kentpark içerisinde yer alan Microsoft standı, Türkiye'deki ilk Microsoft Store olarak tanıtılmıştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  O türkiyede açılan güya store ile ne dalga geçilmişti ya of of of neler neler.

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   Utanmadan bize onu Windows Elçisi iken haberini yaptırdılar bir de.

  • Orcun @orcun

   @tolgaaaltas Bide açtılar da ne sattılar ? mouse klavye ? hayır bekliyorsun surface ürünleri vs. o da yok. Koca MS bir dükkan kiralamak istemedi dükkan içinde stand açtı vs. koca firmanın geldiği hale bak.

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   @orcun Surface ürünleri Türkiye'ye hayatta gelmez. Ben o dönem sorduğumda Cortana gibi "istiyoruz ama bu kararları merkez alıyor, biz çalışıyoruz üzerinde" falan diyorlardı. Cortana'yı da gördük Surface ürünlerini de. Yeni Andromeda cihazı da gelmeyecek gidip yurtdışından alacağım mecburen en çok ona yanıyorum.
   Ama Xbox için bayağı uğraştılar ve emeklerinin karşılığını aldılar, o ekip iyi ona bir şey diyemem. Şimdiki Windows ekibi ise tamamen kurumsal odaklı. Eski elçilik programında olan kimse ile iletişimi yok. Ulaşmaya çalıştığında da sanki hiç oranın bir parçası olmamışsın gibiler. Komik biraz. Kendileri bilir.

  • Orcun @orcun

   @tolgaaaltas Yani surface güzel cihaz, en azından yeni çıkan ucuz olan go olanı gelse satarlar bence çünkü bizde ya ipad var ya da çan çin çon işleri vs. hani tamam, anlaş servisle getirt karışma yani ama o bile yok. Var 3-5 tane getirtip satan ama MS haberi bile yok onlardan. Ya bunlar tr windows mouse klavye ve de işte ucundan xbox ile yürüyelim dediler o kadar. + - birşeye girmeyelim riske girmeyelim tr riskli pazar vs. vs. vs. ki xbox ile o kadar geç geldi ki, birde geldiği piyasa konsol = playstation denildiği piyasa yani, o kadar geç gelinir mi ? koydurttu 3 5 tane teknosaya xbox standı o kadar. Alan eden o kadar geziyorum bakıyorum yoktu, one biraz gitti gibi ama onun da durumu pek iç açıcı değil.

  • Melburg @melburg

   @orcun 360 ta baya geç geldiler sonuna doğru.One ile algıyı yıkma şansları vardı ama one ın kendi başarızlığı işi bozdu zaten tek başına

 • Samsa @samsa

  Gidip görmüştüm bildiğin köşe yapmışlar mağazanın içine çamaşır makinelerinin arka tarafında 🙂

 • Raw @raw

  Microsoft'un başarılı olduğu bir ürün var mı ki?

  • Raw @raw

   @tolgaaaltas anlamıyorsun galiba, Microsoft'un son yıllara kadar başarılı satış yapan ürünü görmedim. Xbox desen ezildi. Surface pek satıldığını düşünmüyorum, mobil tarafı zaten ölü, çıkardıkları akıllı bandı ve vr başlıkları da ortada gözükmüyor.

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   @raw Surface ürünlerinin satış rakamları güzel. MSPoweruser'da analiz makalesi vardı, ufak bir aramayla bulabilirsiniz herhalde. HoloLens son kullanıcı için değil, kurumsal odaklı bir ürün ondan dolayı sağda solda göremiyoruz. Band ve Mobile yok evet. Mobile için farklı vizyon bu yıl duyurulacak. Xbox'ın son satış rakamları da iyi, rakibinin gerisinde ancak ilk Xbox One'a göre beklenmedik seviyede artış gösteriyor düzenli olarak. MS'in şu anda gizli oyuncusu Azure. Tüm iş kaynağı neredeyse orada.

 • tolgaaaltas @tolgaaaltas

  Doğrudur hocam, bize verilen bilgi bu şekildeydi o zaman.