Bir markanın üzerinde Alman bayrağı olduğu zaman ya da etiketinde "Made in Germany" yazdığı zaman o ürüne karşı sebepsiz bir güven oluşuyor içimde 😀 Sizde de durum böyle mi? 😀

Edit: Japon bayrağı ve "Made in Japan" vurgusu da buna dahil 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @electric

  Maalesef öyle. Alman ve Japon dayanıklılık ve güven konusunda kendimce güvendiğim 2 ülke.

 • Hasan @hasans

  aynen öyle.adamlar hakediyor.japonyayı da es geçmeyelim

 • D.Taşpınar @epalo

  Şunu söyleyim, askerliğimi savaş gemisinde yaptım made in Turkey olan aynı sınıf Alman yapımı gemi hiçbir şekilde pas tutmazken bizimkisi sürekli çürükleri pasları temizleme zımpara boya istiyordu :))

 • Orcun @orcun

  Alman malı iyidir, ama orjinal almanya üretimi, öyle marka alman ama üretim fason o alman malı değil benim gözümde. Çamaşır makinesi benim miele mesela geçen merak ettim bunun su pompası var temizliyeyim falan neyse içinde direkt made in germany yazıyor. Kapağı mesela çelik onda da aynı, komple alman malı. Elektrik süpürgesi mesela aynı belki motoru fasondur bilmiyorum ama kaliteli yani kullanımda bile hissediyorsunuz. Hatta bak geçen mikrodalga aldım o da miele. 😀

  • onimarsynn @onimarsynn

   Miele alırken cüzdanı biraz üzüyor ama sonrasında neredeyse hiç masraf çıkartmıyor. Hele süpürgesi ne öyle ya resmen yapışıyor halıya max güçte süpüremiyorum.

  • Orcun @orcun

   @onimarsynn Bende hiç masraf çıkartmadılar, miele c3 cat dog kullanıyorum, toz torbalı ancak toz torbasızlardan illallah ettim. Philips marathon vardı, ne bela ya dökücem salak gibi taaa çöpe kadar elimde o toz haznesiyle gidiyorum evde dönersem heryer gene toz oluyor. E ne anladık ? millet diyor ki çöp poşetini geçir onun içine boşalt koca torbayı bunun için heba mı edecez ? niye uğraşayım yani ? kolaylık değil full eziyet.

   Toz torbalı belli aleti aç onun o hortum giren yeri kapanıyor mesela zerre toz yok, at gitsin torbayı bu kadar basit. Ucuz torba aldım kullanıyorum işi bitiyor fırlat at. Birde adamlar öyle bir tasarlamış ki süpürgeyi kocaman tekeri yok, philips öyleydi bende o kocaman tekerin eksi yanı şu süpürge kendi etrafında dönerken zorlanıyor, ön tekeri ortada var altta o 360 derece dönüyor aynı araba mantığında bunlar e ufacık alanda dönmüyor kalas gibi süpürge, bunda miele altta 4 köşeye 360 derece dönen ufak tekerleklerden koymuş ya yan yan ileri geri her açıdan çok rahat hareket ediyor.

   Ondan sonra süpürgenin ön kısmında yere yakın değil hortum çıkış yeri o yere yakında şu sorun var kontrol zor ve her yere o takılıyor. Miele onu böyle üste doğru almış ya hiçbir eşyaya takılmıyor bu yüzden kontrol çok daha rahat. Ondan sonra 3 tane aparatı var hepsi süpürgenin üstünde kapak var açıyon alıyon işi bitti koy gitsin. Keza uçları işte sopa şeysi hep kitli tuşlu çıt çıt basarsan çıkar basmazsan çıkmaz, kimileri öyle değil süpürürken aaa sopa elde kaldı aaa başı ayrıldı oluyor.

   Bunda herifler sapına elektriklenme olmasın diye özel metal alan koymuş vs. öyle ince detayları var.

  • onimarsynn @onimarsynn

   @orcun Bende de c3 allergy var, masraf dediğim de onun toz torbasıydı 🙂 Ben anti alerjik toz torbası kullandığım için mielenin kendi ürününü alıyorum o da biraz masraf yapıyor. Size sonuna kadar katılıyorum. Ben de dyson ball kullanıyordum tamam iyi çekiyor falan ama hazneyi boşaltmak büyük dert.

 • hakara @hakara

  siyah renkli alana iyice bakarsanız "we're jealous you ..... yazıyor gibi geldi sanki. 😀

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Almanları sevmem ama adamların malları gözü kapalı alınır çok sağlam yapıyor adamlar

 • Burak @buraktheweekender

  italya ve fransa bu hissiyatı asla vermiyor işte.

 • Samed @samedyavuz

  Japonya ürünleri çok görmesem de Made in Germany damgasını görünce böyle kalite ve yere vursam parçalanmaz hissi geliyor 🤙

 • suicide @suicide

  big in japan geldi aklima nedense.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Bunu kötüye kullandıkları oluyor ama. Bakınız volkswagen daki gereksiz şişik fiyat.