AMD ekran kartı olan laptop almam aldırmam bundan sonra,ne windows düzgün görüyor ne oyunlar düzgün görüyor,birde üstüne driver desteği kesiliyor.Ayıptır ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Ne gibi bir sorunla karşılaştınız ?

  • Mustafa N. @mustafanr

   Minecraft'ta harici ekran kartını görmüyor,java 64bit kurunca tamamen hd4000'e geçiyor.Çoğu oyunda dahili grafik ile açmaya çalışıyor.
   Görev yöneticisi Performans sekmesinde gözükmüyor kart hiçbir şekilde.

  • Burag Kalaycıyan @winkl3

   Hala AMD laptoplar fazla yaygın değil.Bu yüzden eksiklikleri olabilir.Ama kullanıpta hiç memnun olmayan pek duymadım.Kendiniz amd kontrol panelinden harici ekran kartını devreye soksanız,oyunlara girmeden ?

  • Mustafa N. @mustafanr

   @winkl3 Öyle bir seçenek olsa keşke,sadece oyunları seçip bunlar burada çalışssın diyorum,ondada herhalde çalışıyordur,hd 4000'i kapatayım dedim bu sefer oyuna girmiyor hata veriyor,amd yapmak istese yaparda zaten geçmiş diye pek uğraşmıyor.

 • lterlemez @lterlemez

  NVidia'nın da eski gpu'larına desteği yok ki artık. Standart MS sürücüleri ile çalışıyor. Arşivlerden indirmeniz lazım.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Amd notebook sa çile. Değiştirilebilir grafiklerden oyunları amd karta alsaniz bile bir çoğu calismaz ve saç baş yoldurdu bana zamanında

  • lterlemez @lterlemez

   AMD Dizüstünü Intel ile almayacaksın, ben onu öğrendim. Intel'in kıllığı o, AMD APU ile hiç sıkıntı yaşamaz iken, Intel APU ve harici AMD GPU ile saç baş yolan çok gördüm. Hatta aralarında Intel APU ile NVidia harici ile problem yaşayan bile gördüm. Bir diğer sıkıntı da sürücünün ana üreticiler tarafından değil 2. el üreticilerden kaynaklandığını da gördüm. AMD CPU-APU eşleşmelerinde ne ana üreticinin (AMD) ne de 2. el üreticilerin sürücülerinde (HP, ASUS, vb) sıkıntı çıktı.
   Ben de AMD A6 3400M APU ve AMD 6xxx serisi harici GPU'lu ASUS dizüstü var. Ne ASUS sürücüleri ne de daha sonra kullanmaya başladığım AMD sürücüleri sıkıntı çıkarttı.
   Bütün kıllık Intel'den....

 • Supermaniac @supermaniac

  Zaten amd gpu'lu laptop markette yok gibi bişey. Laptop'a giren eve girer ben öyle düşünüyorum artık.

 • Root61 @root61

  Sizin yine sistem açılıyor. Ona da şükür😀. Windows sürücüyü güncelleyince düz mavi ekranda kalmıştı kuzenin laptopu. İçinde önemli veri olmayınca hiç güvenli mod ile uğraşmadan direkt formatı çaktım. Amd nin sitesinden driverı indirip kurup bir de güncellemeleri kapadım. Mis gibi olmuştu.
  Diğer bir amd ekran kartlı laptopta ise sürücü kurulmuyordu(7670m). İnternettenaraştırınca yalnızca eski bir sürüm sürücünün kurulabildiğini görüp öyle halletmiştim.
  4 senedir gtx850m kullanıyorum. Daha tık demedi😀. Windows7,8,8.1,10 alayında denedim. Hiçbirinde sorun çıkarmadı.

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  Laptoplarda bi kaçyıldan fazla sürücü desteği veren kaç firma var ki? tek tük heralde.