Donanım hızlandırma seçeneği neden genelde doğru çalışmıyor? Bazı insanların Chrome'da donanım hızlandırma sonucu takılmalar ve yavaşlamalarla karşılaştığını görmüştüm. Benim başıma da Spotify Windows uygulamasında geldi, donanım hızlandırma açıkken sayfalar çok geç yükleniyor, bazen ilk basışta müzik oynatamıyor. Donanım hızlandırmayı kapatınca gayet olması gerektiği gibi işliyor her şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • alipektas @alipektas

    Aynı sebepten midir bilmem ama: Ben de MPC-HC'de video decoder olarak Intel HD Graphics seçtiğimde gayet hızlı yanıt veriyorken, Nvidia CUVID(GT-740m) seçtiğimde, ileri geri sarmada ya da videoyu başlatmada falan 1 saniyelik takılma oluyor her daim. GPU kullanımı yüzde 30-50 araası değişiyor genelde, yüzde yüz kullanıma pek rastlamadım.

  • anıl @anil_

    Donanım ve sürücü ile ilgili bence. Birçok farklı donanım ve sürücüsü var. Monitörün hertz değerini CRU ile yükseltirsem donanım hızlandırmayı açmam gerekiyor bende mesela yoksa tarayıcıda donanımsal hızlandırma kapalı ise monitör varsayılan hertz değerinde çalışıyor. Deneme yapıp sıkıntı çıkartıyorsa kapatmak gerekiyor.