Madem herkes bir yazı yazıp görüşlerini bildiriyor bizde eksik kalmayalım. İlk olarak değinmek istediğim konu Ekşi Sözlük;
Hepinizin bildiği gibi Ekşi Sözlük artık eskisi gibi bir yer değil, senelerdir sözlükte farklı hesaplarla yazıp çizen biri olarak, sözlüğün, Kanzuk ve para kazanma hırsı nedeniyle eski kitlesini neredeyse tamamen kaybettiğini ve yerine lümpen, hayatta hiç bir başarısı olmayan ve bu nedenle klavye başında insanlara sallamakta ve aşağılamakta beis görmeyen, bu şekilde kendini tatmin eden, ben bilirimci bir kitle geldiğini söyleyebilirim. Bu adamlar eskisi gibi toplumda dikkate almaya değecek veya söz verilmesi gereken adamlar değiller. Sadece ekşinin eskiden kalan kaymağını sıyırıyorlar o kadar, çoğu çoluk çocuk denilebilecek yaştalar. Şimdi bundan niye bahsettim; Çünkü ne zaman bu tarz bir olay olsa, ilk kıvılcım Ekşi Sözlükten çıkıp buraya sıçrıyor. Artık oradaki her tartışmayı bu platforma sıçratmaktan vazgeçin lütfen.

Başka bir mesele, her platform büyürken ve yeni kitle kazanırken ortaya çıkan şey; Bunu nasıl tanımlarız tam bilemiyorum ama sanırım tanım aramak yerine direkt söylemek kendisini anlatacaktır meselenin. Tekno Seyir yıllardır aynı yayın çizgisini sürdürüyor, tarzı hiç değişmedi. Değişen online medyayla beraber Tekno Seyir'in yaptığı işe yeni formatlar eklendi, yeni yayın şekilleri ortaya çıktı ama bu demek değil ki Tekno Seyir bu formatların hepsini alıp bu şekilde yayın yapmak zorunda. Yeni gelen, eksiden beri bu insanları ve işlerini takip etmeyen kitle, diğer kanalların yaptığı yayın formatını tek olması gereken zannediyor. Ve sürekli bunu insanlara işini öğretir gibi dayatmaya çalışıyor. Şuraya gelmek istiyorum; LP'nin yapmak istediği ve yaptığı belli bu şekilde devam edecek. Sürekli aynı konuların tekrar tekrar ısıtılıp ısıtılıp temcit pilavı gibi döndürülmesi sıktı artık. Yıllardır aynı formatı devam ettiren bir yayına, her seferinde neden diğerleri gibi değilsiniz diye sormak artık aptallık. Pek çok kez cevaplandı bu soru zaten.

Plus alıp sitenin sahibi olduğunu sananlar da ayrı bir inceleme gerektiriyor. Adamların bu yola çıkarken söyledikleri belliydi. "Bizim yayın tarzımızla ayakta kalıp doğru bilgiyi ulaştırmak zor. Artık biz sırtımızı firmalara değil, okuyucuya dayamak istiyoruz." diyorlardı. Plus bunun için ortaya çıktı. Var olan içeriğe ekstra yük bindirmek için değil sizden destek alarak doğru incelemeleri ulaştırmak için. Tabi bunun yanında bazı ekstralarda sunmak istediler, doğruya doğru bunda biraz tembellik ediyorlar ama zaten en başta olay bu ektralar değildi. İkide bir gelip plus aldık dediğimizi yapın tarzından vazgeçin artık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap