SAPPHIRE NITRO+ RX 580 ekran kartına sahip arkadaşlar var mı? Bir sorum olacak.

Oyunlarda falan hiçbir sıkıntım yok sadece bilgisayar açılırken windows loading ekranına kadar ekran kartı monitöre görüntü vermiyor. bu yüzden anakart biosuna giremiyorum. Sizce neden olabilir bu? Üzerinde ki bios tuşu ne işe yarıyor onunla ilgisi olabilir mi?(ekran kartı 2.el)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erdem Özkır @erdemozkir

  hangi arabirimle bağlı monitöre ? monitör kaynağı otomatik mi arıyor? bende de öyle oluyor , kaynağı vga ayarlayıp vga den bağlarsam bios ekranına girebiliyorum veya açma tuşuna basar basmaz sürekli klavyeden F2 yapıyorum görüntü gelince biosa girmiş oluyor

  • netstat @netstat

   @erdemozkir monitörüm vga çıkışlı. ama ekran kartına display port > vga dönüştürücü ile bağlıyorum. zaten kartta vga çıkışı yok. monitörde de sadece vga çıkışı olduğu için kaynak arama yok maalesef. bir de senin yaptığını ben de denedim direk delete tuşuna bastım. muhtemelen biosa giriyor 2-3 dakika bekliyorum ama görüntü gelmiyor. çok ilginç bir sorun.

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Bende eçift monitör var. GTX 960 kullanıyorum. DVI portuna bağlı ana monitörüme hoş geldiniz ekranına kadar görüntü gelmiyor. Oraya kadar da diğer monitöre geliyor, sonra ondan buna geçiyor. Bu tarz bir sorun olabilir. Diğer monitör DisplayPort'a takılı.