Kartı kullanmadığım zaman Enpara uygulamasından internet alışverişine kapatıyorum. Fakat kullanacağım zaman harcayacağım limitten 5-10 TL fazla belirliyorum. Ama Aliexpress karttan parayı çekince limit yetersiz uyarısını veriyor. Bende bu sefer limit olarak 2-3 katını giriyorum bu sefer parayı çekiyor. Başına gelen var mı? Örneğin az önce 69 TL'lik ürün alayım dedim limite 100 TL girdim alışverişi onaylamadı. Limiti 200 yapınca onayladı. Son 2-3 haftadır böyle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Enkartın internet alışverişi limiti aylıktır. Yani diyelim ilk hafta 20 liralık bir şey aldınız. Aldıktan sonra da kartı internet alışverişine kapattınız. Tekrar alışveriş yaparken yazacağınız miktarı o ay içinde daha önce yaptığınız miktarın üzerine ekleyip öyle limit belirlemelisiniz. Yani ikinci alışveriş 30 lira ise limiti en az 50 lira yapmanız gerekir çünkü daha önce 20 liralık alışveriş yapmıştınız zaten.

  Ayrıca o ay ne kadar alışveriş yaptığınızı hatırlamıyor ve ne kadar limit girmeniz gerektiğini bilmiyorsanız fazladan bir limit girip uygulamanın ana sayfasına dönün. Sonra tekrar internet alışverişi limiti belirlemek için girdiğinizde o ay içinde kullanılabilir limitiniz gözükür. Bu sayede tam alışveriş miktarı kadar limiti belirleyebilirsiniz.

 • sawgent @sawgent

  Kredi kartında mıydı ön ödemeli kartta mıydı tam hatırlamıyorum ama her seferinde önceki harcama ile birlikte limit belirleniyor. Yani 69TL harcayınca, sonraki alışverişte limiti 100 yaparsan aslında 31TL'lik limit açılmış oluyor. Böyle bir durum vardı. Her seferinde hesap kitap yapmak zorunda kalıyordum ben de.

 • Filtre @kahve

  Teşekkür ederim bilmiyordum çok iyi oldu bu bilgi @achfighter @sawgent