Yeter arkadaş ya bir ekran kartı da şunu artık 4k'da herşey full galiba gene 50 60 70 fps falan, 200 fps oynatsın artık. Yeter ya çıkalı neredeyse 6 yıl oldu bu oyunun. 🙁 https://www.youtube.com/watch?v=y7BpqSv2n0s

Crysis 3 Very High Settings | RTX 2080 Ti | i9 9900K 5.1GHz

Check out some Crysis 3 gameplay and performance using Very High settings, and a resolution of 3840x2160 Full Specification Intel i9 9900K overclocked to 5.1...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

   Olabilir tabi kaç yıllık oyun, ama hala daha istediği kadar optimizasyon sıkıntısı olsun önüne kamyonla donanım gücü atılıyor eskiye göre belki 20 kat güçlendi donanımlar vs. ama hala bir crysis oyunu anasını ağlatıyor donanımım. Ki crysis 3 öyle 1. oyun gibi açık dünya bir oyunda değil.

  • Melburg @melburg

   Dandik cryengine de optimizasyon sorunu olmayacakta neyde olacak 😀

 • CMLDS @cmlds29

  halen grafikler efsane yahu 🙂 bu oyun motoru ile niye adam akıllı oyun yapmıyorlar ki 🙂

 • Orcun @orcun

  Bende sahip değilim, ama yani sorun olsa bile komedi gibi rakamlar o fps değerleri.

 • Mustafa N. @mustafanr

  Bana donanım öğreten oyundur,warhead hariç hepsi çok mükemmel oyun benim gözümde.

 • Anonim @anonim

  Cryengine kötü bir motor, frostbite ile hazırlanmış olsaydı dediğin gibi çalıştırirdi

  • Yiğit @yigit1

   Neye göre kötü? Oyunun çıkalı 5 yıl olmuş; şu anki AAA oyunların yanına koy farkı anlayamazsın. Öyle bir grafik var oyunda. Belki oyun motoru çok fazla grafik gücü istiyor olabilir fakat bu oyun motorunun kötü olabileceği anlamına gelmiyor.

  • Orcun @orcun

   @deadrow23 Cryengine hep yüksek donanım istiyordu, ben ilk crysis'i 8800 gtx ile öyle her ayarı açayım full + full oynarım kafasında rahat oynayamadım. O grafikler muazzam zaten 2. ve 3. oyunda o kadar değil ama işte gene crysis, bf5'den mesela neyi eksik ? grafik anlamında var mı bir eksiği ?

  • Melburg @melburg

   @deadrow23 Cryengine dandik bir motor optimizasyon ve geliştirme konusunda millet, o yüzden kimse kullanmadı geliştirici olarak. Kullananlarda bug veya performans sorunları ile uğraştı

  • Yiğit @yigit1

   @melburg Oyun geliştiricisi değilim ama ben daha çok paralı olduğu için ve fazla kaynak olmadığı için diye biliyorum. Yoksa her oyun motoru o kadar iyi olsaydı piyasada sadece Unity gibi oyun motorları olurdu.
   Tamam CryEngine'nin sorunlu olduğu kısımları var fakat + kısımlarını da göz ardı etmemek gerek. Benim için grafikler ön planda olduğu için açıkçası benim en sevdiğim oyun motoru kendisi. Yanlış anlamayın grafik motorunun fanatiği değilim. Sadece benim isteklerimi karşılayan en iyi oyun motoru olduğunu düşünüyorum. Bir de oyuna dikkatli bakın, gerçekten olağanüstü grafikleri var. Buna karşılık Crysis 3'ü Gt630M'de Medium-High 30 FPS+ oynadığımı da belirtmek isterim. Yani oyun OYNANMAK için acayip donanım isteseydi büyük ihtimalle ben oynayamayacaktım.

  • Yiğit @yigit1

   @orcun Ben Crysis'i biraz geç keşfettim. Benim keşfettiğim zaman 2. si yeni çıkmıştı ve 2. sini oynadığımda grafiklerine hayran kalmıştım. Şu an 3 oyuna da bakalım grafiklerinin, iyi dediğimiz oyunlar yanında, sırıtacağını düşünmüyorum. Belki fizik motoru biraz geri olabilir. Yani o da olsun artık.

  • Orcun @orcun

   @deadrow23 Ben sırf crysis için pc topladım. Normalde hayatta yapmam da işte sonra oynayıp sıkıldım pc'e hiç oyun çıkmaz oldu ps3'e geri döndüm rahatladım. Ondan sonrada pc'de ufak ufak takılsam da oyun olarak hep konsoldaydım. Xbox 360 sonra ps4 en son one alıp denedim şimdide ps4 pro kullanıyorum zaten böyle takıldım hep.

  • Melburg @melburg

   @deadrow23 Mesele acayip donanım isteyip istememesi değil, donanıma uyumlu çalışmaması motorun. Zaten crysis'in amacı cryengine'i satmaktı her zaman bir nevi epic games gibi(unreal) ama çuvalladılar bu işte. Dediğiniz gibi kaynak olmamasının da etkisi vardır ama motorun kendi kalitesizliğide var, paralı olması ile alakalı olduğunu zannetmem çünkü unreal de paralıydı sonradan komisyon işine girdiler cryengine de öyle zaten şuan,en son kullanan kingdom come habire güncelleme alarak anca toparladı oyunu.

  • Yiğit @yigit1

   @orcun Crysis, öyle bir oyundu abi 😀 Yani hakketten değecek bir oyun... Zaten hala daha Crysis'in ilk çıktığında yarattığı etkiyi tekrardan yaratabilen bir oyun çıktığını düşünmüyorum. Gerçi konsolda da var ama konsol tarafı pek konuşulmadı Crysis'in... Bilgisayarda oyun oynamak başka oluyor 😀 Hee, yeni çıkan oyunları oynamak ve koltuğa uzanıp uzaktan keyfini çıkarmak dersen abi en iyisi konsollar da ben hala alışamadım konsollara...

  • Orcun @orcun

   @deadrow23 PC'de oyun olayı ayrı bir iş, iş diyorum çünkü devamlı masa başı takılıyorsun, eyvallah gamepad takıp oynayan vardır ama ben hiç cs:go bf serisini öyle oynayan görmedim. Ha en kötü şu oluyor koltukta uzanmış hafiften tepsi gibi birşey var orada klavye fare var öyle oynuyor o kadar. Ama işte gene gamepad'in yerini tutmuyor, ha ama bunu ben oyun değilde iş olarak yapıyorum dersen pc o konuda çok iyi tartışılacak yanı bile yok, sonuçta bilgisayar. 😀 Ama işte kocaman tv'de koy kenarı oyna olayını yapamıyorsun rahatça tak gamepad milyon tane var ama işte rahat değil gene o klavye fare ile seve seve haşır neşir oluyorsun.

  • Yiğit @yigit1

   @melburg Oyunda yapılan hesaplamaları bilemeyeceğim için kesin bir şey söyleyememekle birlikte, oyunun donanımdan tam yararlanamadığını söyleyebiliriz. O konuda haklısınız. Yani benim gördüğüm kadarıyla öyle. İki motorla da çalışmış arkadaşlar daha iyi bilgi verirler bu konuda.
   @orcun İşte abi ikisinin de avantajları var. Sen rahatına baya düşkünsün anladığım kadarıyla abi ki konsol tarafının sağladığı en büyük avantaj rahatlık zaten 🙂 Ben ise rahat olmayan sandalyeye alıştığım için bana bilgisayar tarafı ağır basıyor 🙂 🙂

 • Özgür @ozgurg

  Bu donanımın suçu değil artık, bok gibi yazmışlar motoru.