Note 9 s9 mate 20 pro ve snapdragon 845 kullananlar telefonlar gece wifi açık şekilde bıraktığınızda yaklaşık 8-10 saat içinde ne kadar şarj gidiyor?
Gün içinde hiç kullanmadan mobil veri açık dolaşırsanız ne kadar gidiyor yani kısaca bekleme şarj durumu nasıl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    O durum içindeki android'in ne kadar optimize edildiğine göre değişir. SN845'e birtane çok kötü optimizasyonda alfa rom yüklersin şarjı 5 saat gitmez. Ama üreticinin verdiği romu yüklersin 2 gün gider.
    Samsunglar o konuda biraz zayıflar, ben note 8 kullandığım dönemde wifi 3g 4g vs. açık e ama evdeyim telefon uyku modunda sabah bir elime alıyorum haydaaa pil yüzde 10'a kadar neredeyse gitmiş. Sonra üstüne yamalar falan geldi düzeldi sayılır ama gene de var arkadaşım hala kullanıyor. Bu durum yani üreticiye bağlı ne kadar optimize çalışıyor o android mühim olan odur.

    Mesela şu da var, adam bilmiyor garip uygulama yüklemiş bu uygulama devamlı arkaplanda çalışıp pili emiyor sonra diyor ki '' ya bu ... telefonun allah belasını versin pili hiç gitmiyor '' e abicim sen abidik kubidik uygulama yüklemişsin bir bak ya neyi ne kadar sömürüyo ona göre yazmadan önce sil vs.

  • Efe Kayrak @shyrelia

    845 bilmem ama 835'te %4~5 gidiyor