*Spotify vs Apple Music izlenimler*

Yaklaşık 1 aydır ‘yeniden’ Apple Music kullanıyorum ve söyleyeceğim o ki kullanıcı deneyimi açısından Spotify’ın eline su dökemez, ki Spotify o kadar mükemmel kullanıcı dostu bir müzik servisi değil. Ses kalitesi olarak Apple Music’te daha mutlu oldum ama günlük dinlemelerde aradaki fark çok da önemli değil. Bir de yıllardır Spotify kullanıyor olmamdan dolayı yüzlerce şarkılık listelerime aşinayım, Apple Music’e aktarmakla uğraşmadım. Siri ile çalışması, Apple ekosistemine entegre olması dışında bir iyi yanını göremedim. iTunes’in aylık çalışan farklı bir sürümüymüş gibi çalışması dışında başka bir izlenim bırakmıyor bende. Sonuç olarak yeniden Spotify’a döneceğim. Bilgisayarda çalan şarkıyı telefondan kumanda etmek gibisi yok.

Üşenmezsem düzgün bir karşılaştırma yazısı yazabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Filtre @kahve

    Bende Apple Music'den geçtim Spotify'a. Aşırı memnunum. Kolay kolayda geri dönmem gibime geliyor.

  • joevitti @joevitti

    Benim için Apple Music'in en büyük avantajı, Apple Watch'a çevrimdışı müzik atabilmek. Koşu, spor vs. yaparken telefonu yanıma almadan müzik dinlememi sağlıyor. Spotify da çevrimdışı müzik desteği getirse geri dönmeyi düşünebilirim.

    Onun dışında Apple Music'te web oynatıcısı desteği yok ancak gelecek diye bir söylenti var. Hatta mevcut API'ler ile resmi olmayan bir oynatıcı yapılmış. İşyeri gibi yazılım yüklenemeyen yerler için iyi olur gelirse.

    https://playapplemusic.com/ (Hiç kullanmadım, sorumluluk sizin 🙂 )