#AMD 'den #Intel #i9 'a raki #RyZen9
#7nm üretim teknolojisi le üretilecek RyZen 9'larda SMT destekli 16 çekirdek yer alacak. Ryzen 9 3800X için sızan bilgilerde güç tüketimi 125W TDP
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-3800x-matisse-listed-with-16-cores-and-125w-tdp

AMD Ryzen 9 3800X "Matisse" listed with 16 cores and 125W TDP - VideoCardz.com

Russian retailer becomes the first to list AMD’s upcoming Zen2 processors. AMD Ryzen 9 3800X It is hard to determine whether this is a leak or just a placeholder for attention, but it the timing...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  vallahi Ryzen çkar çıkmaz yeni sitemi toplayacaktım ama 4ghz psikolojik sınırımı geçemediği için bekleme kararı aldım, Araya düğün dernek işleride girince fakat bu sızıntılar doğru ise artık Ryzen 5 3600X almak farz oldu. 🙂

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Amd'nin tek eksiği şu güzelim Ryzen'lere çok basitte olsa birer IGP koymuyor oluşu. Görüntü verecek kadar koysa yeter ya. İnsanlık hali, gpu bozuluyor, satılıyor birşey oluyor. Ortada kalınıyor. Ondan sonra 2007'den kalma kartı takıyoruz.

  • BRN @brnspawn

   Haklısın. Sanırım zar alanını arttırıp maliyeti yükseltmemek istemiyorlar. Yoksa adamlar bu konuda uzman. Ama ben bu sene daha fazla APU modeli bekliyorum. R5 belki R7 modellerin dahli GPU'lu versiyonları olacaktır.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @orcun ben apu istemiyorum, 1050 ayarında falan istemiyorum. Nefes alsın yeter. 😀 Görüntü versin ya sadece. Misal 2400G'ye Vega 11 koydular. 11 tane ünite var içinde. Bunlarada koysunlar 3 tane ünite yeter. Intelleri hayli hayli geçmez mi? Intel'deki igp'yi kim kullanıyor, kimse. Ama dara düşünce imdada yetişiyor. Ha birde bu işin notebook tarafı var. Igp koysalardı adam akıllı notebooktada görmeye başlardık. Hatta belki Vega 64 takınca igp üstünden görüntü aktarırdı, gerekirse vega 64'ü kapatırdı. Güç tasarrufu sağlardı. Tek sistem hem uçar hem kaçardı hem de az yakardı.

  • BRN @brnspawn

   @haypurtiryading Haklısın En kötü VEGA'dan 1-2 ünite koyup ekrana görüntü versin. Eskiden anakart üzerinde Radeon GPU vardı. Belkide yonga setine eklenmeli.

  • BRN @brnspawn

   @orcun Yeni APU yine oyun konusunda iş görüyor. Şuan piyasadaki PC dünyasında en güçlü yapı intel'de ve AMD'nin VEGA GPU eşlik ediyor. Bunun sebebi AMD'ninn kendi işlemcinin yanına koyamaması değil, koydurmamaları(Bence) Konsol üreticileri bu olaya pek sıcak bakmayabilir.

  • BRN @brnspawn

   @orcun Tama işte senin istediğin iyi CPU, iyi GPU ve HBM intel'de var. AMD tarafında ise konsol üretricileri ile yaptığı anlaşma sebebiyle kullanmıyor olabilir. Belki yeni nesil konsollar çıktığında istediğin gibi 1050ti - 1060 performansı veren APU lar görebileceğiz.

  • BRN @brnspawn

   @orcun Doğrusunu demek gerekirse ben bu işlemcileri 13-14 model laptoplar için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum. Hatta Macbook Pro 13'de ve yeni mac mini 'de kullanılır diye düşünüyordum. LAptop olarak, düşük model sadece Dell XPS 13'de kullanıldı sanırım.

  • BRN @brnspawn

   @orcun DEll XPS 15'de varmış.