Evet artık poşetlerin 25 kuruş olduğu döneme girdik.Caydırıcı olması açısından 25 kuruş haklı bir fiyat bence. Ama hala bir kesim 25 kuruşun pahalılığından dem vuruyor.Bir kesim gitmiş ben o poşetle çöpleri de atıyordum şunu yapıyordum bunu yapıyordum diyor.Yani kesin o poşeti alması lazım niye böyle oldu demeye getiriyor.Çevreye verdiği zararı hala düşünmüyor. 25 kuruş oldu alternatif bi çözüm geliştireyim de o poşeti almayayım diyemiyor. Vatandaşta bilinç oluşmuyor bir türlü. Ama zamanla bir şeyler değişir diye umut edeceğiz. Azpoşetli bir 2019 görmek dileğiyle. #poşet #25kuruş #2019

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) @lterlemez

  Peki bu poşetleri bırakıp, çöp poşetlerine geçince ne olacak? Aradaki fark nedir? Büyüklükleri nedeniyle daha az mı kullanacağız, yoksa pahalı oldukları için daha fazla mı ödeyeceğiz?

 • İbrahim @fidotrr

  Ben ordan da cepleme peşinde olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir fiyat olmasa bir şey değişmeyecekti.Ama şunun gibi şeyler olabilir miydi acaba diye düşünmedim değil. Mesela poşeti almayanın alışverinden 25 kuruş indirim. Nitekim böyle şeylerde olabilir. Bu şu an bir deneme olarak okuyorum ben. Diğer söyledikleriniz işin başka boyutu.

 • MH. @mhcycle

  keşke çevre düşünülerek getirilmiş bişey olsa o zaman poşet getirene 25 krş verirler ve 25 krş un 15 krş u vergi olmazdı

 • eballack @eballack

  Bence 2019'da akıtan çöp poşetlerini artık daha az göreceğiz. Market poşetini çöp poşeti olarak kullanamaz artık türk insanı.

 • Emre Erdoğan @creadatron

  Merhabalar, benim açımdan olayın nihayeti "halk tarafından aşırı poşet kullanımının" caydırılması dır.
  Misvakın çizdiği görseli bizzat her markete gidişimde yaşıyorum. Bunun kısa vadede en işlevsel çözüm yolu elbette poşetlerin ücretli satılmasıdır ve buradan gelecek gelir elbette "Devlet" kasasına gitmelidir. Bu gelirin "Hükûmet" tarafından nasıl değerlendirileceği veya hükûmetin genel olarak çevre politikası ayrı bir tartışma konusudur. Çevreye saygı duyarak alışkanlıklarımızı değiştirmek zorundayız. Mutlu yıllar efendim 🙂

 • İbrahim @fidotrr

  @creadatron Benim de durduğum nokta bu. Halkta bilinç oluşması adına ederinden daha fazla para istenen bir şey var. Bu parayı ya market alacaktı ya da devlet. E madem devlet alsın zira devlet düşüncesi o paranın gene bana bir şekilde döneceği demektir. Ha hiç para alınmayıp başka yöntem geliştirilseydi onu da konuşurduk. Şu an bu.

 • suicide @suicide

  net sekilde ahlaksizliktir baska da aciklamasi yok, kilifi guzel uydurdular duyarli arkadaslar ondan alkisliyor ama kim bilir kimleri zengin edecekler.

 • Agab @agab

  çevreyi düşünüyorlarsa 25 kuruşa vatandaştan alsın.

 • İbrahim @fidotrr

  @alperenxx iyimserlik değil nötrüm. Hatta devletin poşet kullanmayana 25 kuruş vermesi falan kafamda daha cazip. Şu durumda devlet dediğimiz şey bize hizmet etmesi gereken şey olduğu için devlet alsın diyorum. Yoksa kanun var uygulanmaz, halk sömürülür lanet olsun bu işlere desem ne olacak.

 • cengiz @cengiz

  O kadar fabrika o kadar araç egzozunun yarattığı kirlilik yanında benim ürün taşıyıp çöpümü attığım poşetin yarattığı kirlilik solda sıfır kalır. Virgülle sayıların arasında kaybolup önemsiz sayılıp hesaba bile katılmaz. Bunun yerine file kullanınca ne değişecek? Daha fazla çöp poşeti alacağım sadece.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Çok merak ediyorum poşetin çevreye verdiği zarar ile çevreye zarar veren diğer etmenler bir kıyaslansa poşet kaçıncı sırada yer alır. Ben işten eve dönerken markete gidip alışveriş yapıyorum. Yanımda kocaman çuval taşımak zorunda mıyım? Herkes evden direkt alışveriş yapmaya çıkmıyor. Ben poşet uygulamasına karşıyım. Madem devlet yaptırım uygulayacak, madem poşetler bu denli zararlı, o zaman marketlerden poşetleri tamamen kaldırsınlar. Paralı yapmak nedir? Bu uygulamaya karşıyım.

 • Player 1 @player-1

  Markette bu sefer çöp poşeti alacak insanlar. Sonuçta evsel atıklar eninde sonunda bir poşete konulacak.

 • Coupe @coupe

  O görsellerden birini hazırlayan yeri hiç duymamıştım. Nasıl bir yer ki? (Adından kimin destekçisi olduğunu az çok çıkarabiliyorum ama hiç bilmiyorum kendilerini)

 • Kurabiye @kurabiye

  Çevre bahane, torba vergisi şahane!

 • cgdincer @cgdincer

  Yakında toptan kiloyla poşet satanlar çıkacak, çevre umurlarındaysa buna da engel olunur.

 • furkan1zek @furkan3ze3

  Bir tane file alıp nereye giderseniz gidin yanınızda taşımanız gerekiyor artık. Arabası olanlar için arkaya attıkları zaman çözülür hiçbir sorun kalmaz. Ancak yürüyerek gidip gelenler için sorun olacaktır .
  Bu uygulamanın iyi yanı umursamaz bir kesim etrafa sürekli çöp atıyor. Bu sayede sağa sola poşet atılmasının önüne geçilmiş olur ama tabi şişe , kağıt vs diğer her türlü plastiği görmeye devam ederiz.