#börü filme gittim. Film güzel izlenir. Yayınlanan 6 bölümlük diziyi izlemeseniz bile olayları anlarsınız ama izlemenizi tavsiye ederim. Dağ 2 gibi büyük beklentiye girerseniz biraz mutsuz olursunuz. Senaryo Alper Çağların olsa da Filmi çekenler başka birisi. 10 üzerinden kendi görüşüm 6.5-7 alır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Doğa @doga

    Dizide olay akışı, karakter gelişimi gördük. Film biraz da bunun rahatlığıyla gecenin stresine ve aksiyona odaklanmış. Dizideki gibi ülkenin gerçek durumuna ince göndermelerle o gecenin verdiği zararı ve milli duyguyu anlatmışlar. Görselliği, özellikle açılış sahnesi yine iyi, Ayla ile yarışır görsel kalite olarak. Bazı aksiyon sahneleri haddinden uzun, iyi yaptık kullanalım denmiş sanki. Oyuncular yine iyi, özellikle yaşlılar gaz veren figür olarak güzel kullanılmışlar.

    Bence diziyi izlemeyen sadece gaza gelir filmde, diziyi sevenler için de aksiyon dolu güzel bir final olmuş. Film bittikten sonra keşke dizinin son bölümü olarak sunulsaymış dedim ama bu emeğin karşılığında para kazanmayı hak ediyor ekip, sinemadan kazanırlar umarım.

  • Orçun @orcnd

    dağ 2 de senaryo hayal ürünü olduğu için daha iyi kurgulanmış olabilir. börüde gerçek olayları anlatma yükümlülüğü olduğu için daha sade olması bence normal.