Bir Mac bilgisayarda Belgelerim/Resimler deki Fotoğraf Arşivi dosyasının boyutu 50GB yaklaşı kama Fotoğraflar uygulamasını açınca içinde hiçbir şey yok görünüyor. Bu nasıl olabilir? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @electric

  iCloud yedeklemesiyle olabilir eğer açıksa.

 • Orcun @orcun

  Geçen burada paylaşmıştım, böyle böyle mojave'den sierra'a falan döneyim dedik vs. neyse ben yedekledim. Ama sanıyorum ki tam yedekleyememiş, niye derseniz eğer, ya senin gibi bende photos'a baktım yok, ama diğer herşeyi aldım e baktım resimlerden bir 20 30 gb var, diğer tarafta ise photos kısmında yok diyordu. Dedim bir icloud'a bakayım meğer icloud'da ki resimleri de hepsinde bulut simgesi vardı tıklıyordum iniyordu falan aaa dedim tamam icloudda bunlar o zaman. Aga geri aldık sierra yükledik falan fistan haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa resimler ne icloud'da ne de photos kısmında yok ? kuzenin böyle 20 30 gb resmi gitti adamın yurtdışı resimleri hepsi uçtu, aman diyeyim tam yedeklemeden sistemi formatlama silme vs girme.

 • dx486 @dx486

  Çok garip işler... Mac de yer açmam lazım... Foto kaybetmekten de korkuyorum. iCloud Fotoğraf Arşivi kapalıydı onu açıp “En iyi depolama” seçeceğini seçtim, en güvenli yol bu gibi geldi.

 • dx486 @dx486

  Yer açamadım. Mac’deki iCloud fotoğraflar özelliklerini kapattım ama dosya orada duruyor. Bu 50GB dosyadan nasıl kurtulurum bilmiyorum.