Türk Telekom (TT), diğer operatörlere sunduğu toptan hat kiralama bedelini de yüzde 66 civarında artırdı. TT'nin yeni tarifeleri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylanırsa, diğer operatörler de zam yoluna gidecek.

TurkNet Bireysel İş Biriminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Durmuş, TT'nin yeni hat kiralama bedellerini eski müşterileri için düşük hızda yüzde 66, yüksek hızda ise yüzde 4.6 artırdığını belirterek, “Üzerine vergileri de koyunca operatörlerin yapacakları zam oranı bu rakamların çok daha üzerinde olacak” dedi. Durmuş, “Alternatif operatörün 16 Mbps hızındaki internet için KDV dahil Türk Telekom'a vereceği para 43 TL civarında. Satarken hiç kâr etmese, başka hiçbir masrafı olmasa bile 58 TL'ye satması gerekiyor. Ancak satış, destek, altyapı masraflarını ve yüzde 25.5 KDV ve Özel İletişim Vergisi'ni koyarsanız vatandaşa satışı 80 TL'yi bulur. Bu da yüzde 86 zam demek” diye konuştu

Türktelekom a molotoflar atılsa yeridir. Bu terbiyesizlik biz battık fiyatlarımız pahalı madem öyle bizden kiralayana da zam yapalım durumlar eşitlensin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gump @runforrest

  Telekom'u çok sağlam hortumladılar ve beklenen son geldi. O hortum er yada geç vatandaşın cebine uzanacaktı. Kısacası bu ülkede hayatımız başkalarının hataları için çalışmakla geçecek gibi gözüküyor.

  • Samed AYDIN @picasso16

   Hayat onlara kolay. Hata mı yaptık açık mı var? Hadi vatandaşa yansıtalım özür yok istifa etmek yok utanmak yok.

  • Gump @runforrest

   @picasso16 Onların suçu yok bence, onlar gitse bir başka silken bulunur. Asıl problem vatandaşta. Şebeke suyuna bir şeyler karıştırıyorlar herhalde. Her şeye eyvallah demenin başka bir açıklaması olamaz. Bu din, siyasi görüş vs.'nin de çok ötesinde. İncelenmesi gereken psikolojik ve biyolojik bir vaka söz konusu bence.

  • Samed AYDIN @picasso16

   @sapineseva doğru diyorsun ülkedeki internet kullanımı nüfusa göre bakılırsa yüzde 63 bunların da sadece sosyal medyadan tarafsız değilde sadece kendi görüşünü yansıtan kanalları sayfaları takip edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar değil. Tv de zaten kendileri çalıp kendileri oynuyor bir iki kanal dışında. Haliyle toz pembe ne verirlerse ona inanacak türdenler. Araştıracakları platform daha da önemlisi istek yok. Sonra gelsin çok şükürler çok iyi olduklar tüm suç dış mihrakların chp ninler 🙂

  • Samed AYDIN @picasso16

   @sapineseva gitme imkanı yoksa çile çekmeye mecburuk 🙁