#Xiaomi #Mi6 ekran tamiriyle ilgili durum raporu veriyorum arkadaşlar. Yurt dışında bir Batı ülkesinde yaptırdığım ekran değişiminden bazı ayrıntı ama benim için önemli sebeplerle memnun kalmayıp memlekette İstanbul'da bir AVM'deki telefon tamircisine, döktükleri diller ve verdikleri garantilere güvenerek telefonumu bıraktım, özellikle de mevcut çalışır haldeki ekranı da tamir sonrası istediğimi söyledim. 690 TL'lik yüklü değişim fiyatını da sineye çektim kabul ettim.

Lakin telefon tamircisi arkadaşlar sağ olsunlar ekran tamirini söz verdikleri sürede beceremediler, mevcut ekranımı da zedelediklerini söyleyerek telefonumu 1 gün daha alıkoymak istediler. Ben kendilerine güvenimi kaybettiğimden bunu kabul etmedim tabi... Peki dediler ve telefonuma başka ekran takıp vereceklerini söylediler... Hakkımı aradığımı görünce ücret almamayı da kabul ettiler... Eh dedim, iyi, bu beladan da kurtuldum. Eve geldim ve gördüm ki ekranda bir yerde sabit, beyaz bir leke var... Artık bu lekeyle yaşayacağım. Hakkımı aramakla falan da uğraşacak halim yok bu adalet sisteminde.

Evet sevgili dostlar... Bir kere daha güzel memleketimizin güzel esnafına güvenmenin bedelini ödedim. Bunu sizinle paylaşmak istedim. Ben ayda ortalama birkaç defa tüketicilerden e-mailler alan bir avukatım. Bu e-maillerin birçoğu ikinci el telefon tamirinde yaşanan sıkıntılarla ilgili... Yaşanan mağduriyetleri anlatsam baya uzun vaktinizi alırım... Müşterisinin elinden faturasını çekip yırtıp atan mı dersiniz, neler var neler... Memleketimizin küçük esnafı ağlayıp durur, öldük bittik mahvolduk diye... Şunu söylemek isterim ki bizim esnafımızı bitiren -dürüst esnafımızı tenzih ederim- zincir marketlerden önce maalesef şark kurnazlıklarıdır... Biz bu esnafın zincir marketler ortada yokken, 80'lerdeki, 90'lardaki halini de hatırlayan yaştayız, oradan biliyoruz.

Kıssadan hisse almanız dileğiyle... Sevgiler, saygılar...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • cgdincer @cgdincer

    Telefonların tamiri oldukça zorlaştı. Orjinal parça temini çıkma başka telefonlardan yapılıyor. Hallice ancak hava tabancası tutmayı öğrenebilen yıllardır kendini eğitememiş tamirci esnafı ‘yine de bir deneyim belki tamir edebilirim’ düşüncesiyle ..........................................................................................

  • dx486 @dx486

    Durum güncellemesi: Telefonun sesinin de gelmediği anlaşıldı konuşma sırasında. Geri götürdüm. Lekeyle ilgili sorumluluk kabul etmiyorlar, sesi çözeriz bugün dediler. Dün demişlerdi bunu. Hala çözemediler. Galiba sonu mahkemede bitecek bu işin. Ara ara durumu güncellerim.