Arkadaşlar yurtdışından dönerken bavulumda yaklaşık 1 yıl önce satın aldığım playstation ve xbox one konsollarımı getireceğim. Gümrükten geçerken bir sıkıntı yaşar mıyım? Vergi ödememi isterler mi? #vergi #gümrük #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Oğuz @7ocloguz

  Bildiğim kadarıyla kutusu olmadığı sürece sıkıntı yok. Xray de kutuyu görünce valizi açıp vergi istiyorlar.

 • Mustafa ÜNLÜ @mustafaunlu

  onca şeyi valize sığdımak için konsolları kutusuz, balonlu naylona sarıp koyacağım.

 • ESK @apollo

  Hiç bir şey olmaz, kutulu da koyabilirsiniz. Vergi vs sıkıntısı olması için o üründen birkaç tane olması lazım. Eylül ayında bavulun içinde işlemci, anakart ve ekran kartı ile birlikte geldim hiçbir problem olmadı. Birkaç sene önce de sıfır ps4 getirmiştim.

  • ESK @apollo

   @temp Şansla hiçbir ilgisi yok. Şans dediğin 1 kere 2 kere bilemedin 3 kere olur:) Ablamlar senelerdir yurtdışında yaşıyorlar. Bu zamana kadar birkaç kere kendileri geldi birkaç kere de ben yanlarına gittim.Türkiye'ye her dönüşte gerek onlar gerekse ben bavulda sıfır, kutulu ürün getirdik hiçbirinde tek bir problem bile olmadı. Keza bunun gibi gidip gelen arkadaşlarım da aynı şekilde istedikleri ürünü alıp geldiler hiçbir problem çıkmadan. Eğer kendi kullanımınız için satın aldıysanız hiçbir sıkıntısı olmaz. Dediğim gibi sadece fazla sayıda aynı ürün dikkat çekebilir.

  • Temp 🔚 @temp

   @apollo Sizin ve arkadaşlarınızın başına şimdiye kadar bir şey gelmemiş olabilir ama benim yakın akrabaların durduk yere gümrüğe takılan kendi eşyalarının olduğunu duymuştum.
   Yani gümrük memurunun insafiyetine kalmış bir durum.
   Adam sizi kafaya taktığı an kurtulma şansınız yok.
   Tabiki bu işin saldım çayıra mevlam kayıra tarzında yürütülmesi hiç doğru değil.

 • Temp 🔚 @temp

  @mustafaunlu 1 yıl önce alındığına dair faturasını ibraz edersen ikna olabilirler.

 • Pix50Adam @zero2900

  Kutuluda olsa vergi alınmaz. Vergisi zaten satın aldığınız ülkeye ödendi. Yanınızda getirdikleriniz kişisel eşyanız sayılır ve vergi ödemezsiniz.