Avokado çok lezzetli bir şey tabi sarımsak limon ve zeytin yağı ile yapınca. Çok faydası var özellikle cinsel gücü artırıyor ve halsizliğinizi gideriz size doping etkisi yapıyor.

1 haftadır diyet yapıyorum. Aynı zamanda spor salonunda günde 5-6 km. yüksek tempolu yürüyüş yapıyorum. Avokadonun bana çok iyi bir enerji veriyor. Ben Alanya'da yaşıyorum bu meyveyi yıllardır görüyordum çoğu sokakta başı boş ağaçlar halinde bulunuyor. Çok kolay yetişiyor. Burada tanesini 3 ile 4 lira arasında satıyorlar. Ben hiç para vermedim ağaçlardan toplayıp aldım.
Bir kaç kere yapınca alışıyorsunuz yapımına. Çok basit bir yapımı var. Ben ilk başlarda 1 adet avokadoyu kasenin içine kabuğu hariç koyuyordum zaten kaşıkla sıyırınca hemen ayrılıyor. Yumuşak olunca yenilecek kıvamda oluyor eğer satın alır ve sert ise 3 gün ile 7 gün içinde o yumuşacık olacaktır yani yenilecek kıvamda tam olgunlaşmıştır.

Kasenin içine önceden hazırladığım çekilmiş sarımsak vardı ondan bir çay kaşığı koyuyorum
1 yemek kaşığı zeytin yağı
1 adet limon sıkıyorum ama limonu ben çok sevdiğim için ve bunla birlikte yakıştırdığım için güzel oluyor siz yarım limonda sıka bilirsiniz. İnternet teki tariflerde içine tuz da da ilave edilmesi söyleniyor ama ben diyet yaptığım için tuz koymuyorum siz deneyebilirsiniz.
Her gün fırında tavuk göğsü yapıyorum yağsız üstüne sadece karabiber ve pul biber koyuyorum.

Tavuk ile güzel oluyor bandırıp bandırıp yiyorum. Bir arkadaşım patates kızartmasına yapmış öylede güzel oluyormuş haberiniz olsun.

Bugün yaptığım avokadoyu blendır gibi makinada yaptım o yüzden kıvamı güzel oldu tam bir katı katı kalmadı hiç.
Tavuklu resimde ise çatal ile ezerek ve karıştırarak yapmıştım öyle yapınca biraz katı tanecikli kalıyor belkide sarımsak tam ezilmediği için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap