#xiaomi #xiaomiredmi #reklam #androidXiaomi

#xiaomi #xiaomiredmi #reklam #android
Xiaomi telefonları için reklam kaldırma işlemleri.

Mi dosya yöneticisi için;
1.Mi dosya yöneticisini açın
2.Sol üst köşedeki 3 çizgi olana basın
3.Ayarlar/Hakkında/Öneriler(kapatın)

Güvenlik uygulaması için reklam kaldırma;
1.Güvenlik uygulamasını açın
2.Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun
3.En alttaki Tavsiyeleri alın(kapatın)

Reklam tanımlayıcıyı kapatmak için;
1.Ayarları açın
2.Ek ayarlar/Gizlilik/Reklam servisleri/Reklam tanımlayıcıyı kullan(kapatın)

Temizleyici için;
1.Güvenlik uygulamasını açın
2.Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun
3.Temizleyici/Tavsiyeleri al(kapatın)

İndirilenler uygulaması için;
1.İndirilenler uygulamasını açın
2.Sağ üst köşedeki 3 nokta olana basın
3.Ayarlar/Önerilen kaynaklar(kapatın)

Müzik uygulaması için;
1.Müzik uygulamasına girin
2.Sol üst köşedeki 3 çizgi olana basın
3.Ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Tavsiyeleri al(kapatın)

Tarayıcı uygulaması için reklam kaldırma işlemi;
1.Tarayıcı uygulamasını açın
2.Sağ alt taraftaki 3 çizgiye basın
3.Ayarlar/Gizlilik & Güvenlik/Tavsiyeler(kapatın)

Tarayıcı uygulaması için en iyi siteler sıralaması reklamları kaldırma;
1.Tarayıcı uygulamasını açın
2.Sağ alt taraftaki 3 çizgi olana basın
3.Ayarlar/Gelişmiş/En iyi siteler sıralaması/Tavsiyeleri al(kapatın)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  Vayyyy abi seni burda görmek güzel 🙂

 • Orcun @orcun

  Problemde burada zaten, gene tamamen reklamdan kurtulamıyorsunuz. Ben o yüzden root ile komple reklam servislerini sistemden yok ettim öyle bitti bu iş. Yoksa gene arada çıkıyordu ve benden verileri hoop götürüyordu vs. az evvel ki durumda da yazdım kapalı olduğu halde gene çıkıyordu.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Dediğin doğru,az da olsa denk gelebiliyor,özellikle attığın uygulama yükledikten sonra gelme ihtimali yüksek eğer gelecekse

  • Orcun @orcun

   @mr-bell İlginç adamlar var yani ben hayatımda böyle olay yaşamadım yaşayanı da görmedim kanlı canlı, bak facebook xiaomi gurubunda yardımlaşma vs. adam diyor ki redmi note 8'in ekranı ips mi 9t'nin amoled ekranında daha iyi, işte ekrandan parmak izi ekranda leke bırakıyor parmak izin kalıyormuş arkada olunca kalmıyormuş. Bu adama sor mesela e birader ekrana hiç mi dokunmadan telefonu kullanıyorsun o zaman diye ? her halde ona da diyecek ki yoo ben otg ile klavye fare taktım öyle kullanıyorum. Hani neler neler, adam diyor ki reklam varsa neti kapat reklam çıkmıyor ? offline facebook instagram twitter wp telegram vs kullanırız artık ne yapalım. 😀 böyle adamları gözümle görünce hayatımda böyle fanboyluk görmedim. Bak sony'de bile var böyleleri ama bu kadarı yok.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @orcun Saçmalık işte,senelerdir xiaomi kullanıyorum ama böyle argümanlar yanlış,ilk başta bu kadar değildi reklam,sonra bu ayarlar artınca çıktığı yerler arttı,sonra baya kapanmasına müsade ettiler ama arada çıkartmaya başladılar sonra,miui güncellemesi ile değişiyor,bana çok dert değil aslında ama olmasa daha iyi tabi,ancak firma zaten telefondan çok yazılımı ürün olarak görüyormuş ilk çıkış amacı olarak,birazda orada yürüdükleri için durum bu,yıllık 1 dolar ateşleyelim reklam çıkmasın,binlerce cihaz var paraya para demezler.Her markanın var işte böyle şeyler,o sebeple o tarz yerlerde çok yazmamak lazım zira sonuç ortada,bizim gücümüz buna yetiyor,haliyle fiyatına göre mal ve ona göre kullanıyoruz,tutupta bunu göğe çıkarmanın gereği yok,parasına göre işimi görüyor işte

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @mr-bell mi4 mi6 mi8 kullandım. Toplamda 5-6 sene olmuştur. Aynı Mi hesabı. Mi4 kullanırken gördükçe engellemiştim. Mi6'da MIUI güncellenince yeni dahili uygulamalar gelmişti. Onlarda da de sonra engellemiştim ayarlarından. Şimdi Mi 8 var bir senedir. Hiç görmüyorum.

   İlk alanö hesabı yeni açan için eziyet ancak ben hala vazgeçme sebebi olarak görmüyorum. @jubei nin hazırladığı listeyi yapılırsa zaten %95 kapanmış oluyor.

  • Orcun @orcun

   @mr-bell Hani ne kadar ekmek o kadar köfte mantalitesinde takılmak lazım. Bu adam sana 1 dilim ekmeğin üstüne 10 parça köfte veriyorsa bir düşünmek lazım. İyi tarafı şu rekabet oluyor, yoksa yani samsung lg şu bu vs büyük firmalar hala daha J serisi Q serisi gibi çer çöplere ne donanım koyar ne de yazılımı + tonla paraya satarlardı. Ne oldu ? xiaomi gibi çinli oyuncularda pazara girdi de rekabet oldu da samsung bile yeni a serisi yok şu bu vs derken mecburen donanım vs koyar oldu, yoksa yani hala daha o J serilerini satıyorlardı. Geçen bir haber vardı samsung'u hatta yeni a serisi ve note 10 serisi kurtarmış yoksa zarar ediyorlarmış vs.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @ardazeytin Gördükçe kapatıyorum aynı şekilde,atladığım oluyordur belki, bakarım yine

  • Serdar @serdaracikyol

   Ben her uygulamaya girip bir kere kapattım bir daha hiç çıkmadı. Acaba ürünün global rom, çin rom gibi bir farkı mı var.

Tüm blog yazılarını gör