Xbox One İçin Bir VPN Servisi Nasıl Seçilir?

Tanıcıtı Reklam

VPN kullanımı günümüzde oldukça yaygın. Akıllı telefonlardan tabletlere, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlardan oyun cihazlarına kadar VPN geniş bir kullanım alanına sahip. Kitle analiz platformu GlobalWebIndex'e göre, her dört kişiden biri, anonim kalmak ya da eğlence içeriklerine ulaşmak için VPN kullanıyor.

Xbox One Oyun Konsolunda VPN Kullanmanın Faydası Nedir?

  • Güvenli bir online oyun deneyimi sağlar

Xbox'a VPN kurmak demek, oyuncunun şifreli bir ağ arkasında kalması demektir. Bu sayede hiçbir hacker oyuncunun ağına sızamaz. Oyuncu aynı zamanda DDoS saldırılarına karşı da korunmuş olur ki bu ataklar, normalde oyuncunun oyundan kopmasına sebep olabilir. Ayrıca oyuncunun IP adresi saklandığını için, bağlandığı ülke de gizli kalır.

  • Engellenmiş içeriğe erişim sağlar

VPN sayesinde oyuncular bölge engellerini aşabilirler. Örneğin Türkiye'de bulunan bir oyuncu, sadece Amerika'daki kullanıcılara sunulan bir içeriğe ulaşmak istiyorsa VPN aracılığı ile bunu yapabilir. Zira VPN, Türkiye'de bulunan oyuncuya Amerikan IP'si sağlayarak bu engeli aşar. Xbox oyun konsolunun sadece bir oyun değil eğlence aracı da olduğunu düşünürsek, oyuncular, oyun haricinde birçok içeriği tüketebilir.

  • Oyun meraklılarının cüzdanını düşünür

Bazı oyunlar bazı ülkelerde daha ucuzdur. VPN üzerinden bu ülkelere ulaşıp, oyunları daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Xbox One için VPN Kullanmak

Şu an piyasada birçok VPN servisi bulunmakta ve oyuncular kendileri için hangisinin en iyisi olduğunu seçmekte zorlanıyor. Xbox kullanıcılarının bu zorluğu aşması için bir rehber hazırladık.

  • Bağlantı hızı

Oyun dünyasındaki tek geçer akçe kazanmaktır. Hızlı bir bağlantı oyuncunun kazanma şansını yükseltir. Hızlı bağlantı, özellikle yurt dışından oyuncularla oynandığında daha da kritik bir önem kazanır. Bu sebeple hızlı bağlantı ve düşük ping süreleri sunan VPN firmalarını seçmek gerekir. Oyuncular, yüksek ping değerleri sunan VPN firmalarını tercih ederlerse online oyunlarda hiçbir şansları kalmaz.

  • Dünyaya yayılmış VPN sunucuları

Oyuncular bir VPN servisi seçecekleri zaman, VPN firmasının sunucularının yerine ve adedine dikkat etmelidir. VPN sunucusunun yeri, oyun performansını doğrudan etkiler. O kadar ki, bağlantı kalitesi oyunda ölüm ve yaşam arasındaki ayrımı belirleyebilir.

  • Acil durum butonu

İyi bir Xbox One VPN'si 'acil durum butonu' desteği sunmalı. Bu özellik, VPN ile bağlantı bir şekilde koparsa, oyuncunun gerçek IP adresini sızdırmadan otomatik olarak bağlantıyı kesmeye yarar. Eğer IP adresi sızarsa, bölge koruması bulunan bir oyundan banlanabilirler.

  • Gizlilik koruması

Bir VPN, her şeyden önce kullanıcısına gizlilik sunar. Böylece VPN kullanıcısı, kendisini gözleyen meraklı gözlerden korunur. Bu nedenle VPN servisinin, kullanıcı mahremiyetine saygı duyulan bir ülkede konumlanmış olması önemlidir. Böylelikle kayıt tutmama gibi özellikler sunulabilir hatta bitcoin gibi anonim kalmanızı sağlayacak ödeme sistemleri ile o VPN hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  • Müşteri hizmetleri ve servis

VPN servislerinde de zaman zaman hatalar meydana gelebilir. Böyle bir durumda kullanıcı, sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini talep eder. İyi bir VPN firması, kusursuz bir servis sunmalıdır. Bunu yaparken de mümkün olduğunca çok iletişim kaynağını müşterisine sunmalıdır. Örneğin telefon, eposta ve canlı görüşme gibi. Oyuncular mutlaka gerçek zamanlı iletişim sunan bir hizmeti tercih etmeli.

  • Çoklu platform desteği

Xbox One için iyi bir VPN hizmeti, mutlaka çoklu platform desteği sunabilmelidir. Çoklu platformdan kastımız ise, Windows, iOS, Linux, Mac ve Android desteğidir. Her oyuncunun kendine göre kullandığı farklı bir platform olduğundan, bu platformların tamamını ya da büyük kısmını destekleyen bir VPN, en çok oyuncuyu kapsama alanına almış olur.

  • Fiyat

Xbox One için seçeceğiniz VPN için fiyat aslında bir özellik değildir ama kabul etmeliyiz ki herkes fiyatın mümkün olduğu kadar düşük olmasını ister. Her oyuncu, oyun ya da farklı içerikler alırken kampanya kovalamayı sever. Aynı şey VPN için de geçerli. Bazı VPN servisleri fiyatlarını yıllık 30$'a kadar düşürmüş durumda ve para iade garantili bir ay deneme şansı da sunuyor. Bu da oyuncular için oldukça iyi bir fırsat.

Xbox One oyuncuları için en iyi VPN servisini seçmek, oyun deneyimini iyileştirmek için çıkılacak yolun başlangıcı. Bu bilmecenin anahtarı ise yüksek hız, geniş sunucu dağılımı, en iyi gizlilik imkanları, çoklu platform desteği ve kusursuz servis sunan bir VPN hizmetini seçmek.

BeğenFavori Paylaş
Tüm blog yazılarını gör