Windows 10 ve Windows 11 Tema Kullanmak

Windows 10 ve Windows 11 Tema Kullanmak

Windows arayüzünü neşelendirmek, tek düzelikten kurtulmak için XP zamanından beri gönüllü geliştiricilerin hazırlamış olduğu Windows arayüz edit işi son sürat devam ediyor. XP zamanın da kendi sistemimi nasıl yaparım macarasında karşıma çıkan görüntüler çok hpşuma gitmişti. Ve o zamandan bu zamana kadar muhakkak arayüzü kendi beğendiğim görünümle kullanıyorum. Bir örnek:

Bu tip ufak dokunuşlarla Wİndows pencere görnümü, fare görünümü, simge (icon), windows ses düzeni gibi alanlarda özelleştirmek daha fazla zevk almamı sağladığı için kimi zaman eleştirilsem de bundan vazgeçmedim. 🙂 Bazı salt-okunur zihniyetler olanı kullanmayı tercih ederler. Ve görüşleride o yönde olduğu için bu tip düzenlemeleri iğrenç, başarısız veya olumsuz olarak bana iletirler. 🙂 O tip insanlara düşüncemi paylaşmıyorum.

İlk önce tema kurmamızı sağlayan yamaı yapmamız gerekiyor. Bu yama Microsoft'un onayını ortadan kaldırıyor. Ve internette bulduğunuz temayı windows sisteminde kullanmanızı sağlıyor.

Windows 10 ve 11 İçin yama. UltraUXThemePatcher (Sistem geri yükleme noktası oluşturmayı unutayın.)

Yamayı yaptıysanız örnek ve tonla arayüzün yayınladığı site. (TIKLA)

Google da arama ipuçları:

Windows 10 theme

Windows 10 MacOs teme

Windows 10 icon set

Wİndows 10 icon modified

gibi anahtar kelimelerle bir çok paket önünüze çıkacaktır.

 

Bu modlama için profesyonel programlarda mevcut. Ama gereksiz. Çünkü teme da sadece kopyalama işlemi yapılıyor. Ses ve fare modlama için ini dosyası kullanılıyor. Sadece icon modifiye etmek için mimik uygulama kullanılıyor o kadar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Şey gibi ya bu da, gençken mesela android'e root atalım rom yükleyelim derken hergün rom denerdik. 😀 Ya bu kötüymüş şusu busu dur şuan geçelim diye vs. iphone alıyoruz ipad alıyoruz dur jailbreak yapalım onla da tweak yükleyelim falan, e şimdi bunlar 15 ila 25'li yaşlara kadar sürüyor. 25'den sonra daha garantici daha sorunsuz sıkıntısız vaktini çalmayacak deneyimler istiyorsun. Eveli sene galiba mi 9t varken bende birkere rom attım biraz başka romları denedim çünkü sistem sapıtıyordu, baktım olmuyor sattım telefonu. Hani öyle heveste kalmadı ki ? windowsta mesela tema işini çok yapardık xp'e vista teması modlardık ama herşeyiyle açılış kapanış ekranı dahil yani öyle herşeyiyle, e sonra bunlar bitti gerek kalmadı. Stardock falan kullanıyorduk bitti hepsi. OC işi de öyleydi, bir hevesin vardı uğraşırdın çünkü alacağın performansa değecekti. E şimdi ? risk sıfır, belleğe diyor voltaj verdim şu voltajda bu kadar mhz oldu vs. hey çocuğum heeeeeeeeeey, yap bakalım 2007 yılında bunu da o belleği avcuna al da sonra yonta yonta belki kalem yapardın. 😀

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  ALi hocam ne hatası olacak? İlk defa duydum hata olacağını. Sistemin içinden geçen birisi olarak (8.1 e kadar) hiç sorun yaşamadım.

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  XP Gold Edition, SUPER XP TOTAL Edition, XP MUSLİM EDITION, XP Christian EDITION toplamda 12 sürüm hazırlayıp rapidsharede yayınlıyordum yirminin üstünde forumda. (warez forumda)
  Bir installe tıklıyorsun, güncellemeler, ofis, winrar, winamp vs.. hepsi kurulu halde açılıyordu. İllaçlı illaşsız ne varsa ekliyordum bat dosyasıyla.
  Pehhhh.... Zamanda bol anasını ağlatıyordum.:)
  O zamandan kalma huy bende ki.

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  @aliytrklkmz UX pach hatalıdır muhtemelen. Tema seçim modülü o yüzden sapıtıyor. eğer pach yapılan dll dosyasının Windows kurulum isosunda ki dll dosyasını koysaydınız system32 içine hiç bir sorun olmazdı.

 • Tarık KAYA (38) @tarikkaya

  @awsalli Yanında neler kuruluyordu neler.... 🙂 🙂 🙂

Tüm blog yazılarını gör