Twitch kullanıcı adımı nasıl değiştiririm?

Kullanıcı adı seçmek her zaman zor bir tercihtir. MSN Messenger döneminde çok daha genç yaşlarda alınan yaralıstayla65 gibi kullanıcı adları ilerleyen dönemlerde pişmanlıkları da beraberinde getirmişti. Canlı yayın platformu olan Twitch'in de kitlesi oldukça genç ve bu pişmanlığa sahip bir kitleye olarak biliniyor. Ancak Twitch kullanıcı adınızı değiştirmek çok basit bir işlem. TeknoSeyir Blog rehberine göz atarak Twitch kullanıcı adınızı nasıl değiştireceğinizi adım adım öğrenebilirsiniz.

 

  1. Twitch hesabınıza giriş yapın.
  2. Profil ayarlarınızın bulunduğu sayfayı açın.
  3. Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve Kullanıcı adı satırındaki düzenle butonuna (kalem ikonuna) tıklayın.
  4. Açılan penceredeki form alanına almak istediğiniz yeni kullanıcı adını yazın.
  5. Eğer almak istediğiniz yeni kullanıcı adı başkası tarafından kullanılmıyorsa form alanının sağında yeşil onay tikini görebilirsiniz.
  6. Güncelle butonuna tıklayın.
  7. Twitch hesabınızın şifresini girin ve işleminizi tamamlayın.

 

Kullanıcı adınız ve kanalınıza ait uzantı, değişikliğin ardından otomatik olarak güncellenecektir. Takipçileriniz ve aboneleriniz bu değişiklikten etkilenmeden sizin kanalınızı takip etmeye devam edecekler.

Ancak Twitch adınızı değiştirmeden önce iyi karar vermeniz gerekiyor, çünkü Twitch kullanıcı adınızda bir değişiklik yaptıktan sonra 60 gün boyunca tekrar yeni bir değişiklik gerçekleştiremiyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör