Türknet'e geçmekle ilgili kafasında soru

Türknet'e geçmekle ilgili kafasında soru olanlar varsa birkaç şey yazayım.
1. Eğer sitelerinden başvurursanız aylık ödeme talimatı ve ilk ay iade gibi hizmetlerinden yararlanıyorsunuz.
2. Eğer karta talimat vermek istemezseniz müşteri hizmetleri kanalıyla başvuru yapıyorsunuz. Siz başvuru yaptıktan 2 gün sonra aktivasyonunuz gerçekleşiyor..
3. Eğer nakil yerine eski hattınızı kapatacaksanız en yakın TT mağazasına gidip hem telefon hem interneti kapattırın. Bu durumda TT'nin en geç 10 güne kapatma zorunluluğu var. Bizim hat başvurudan 8 gün sonra kapandı. TT'ye yaptığım iptal başvurusunun 7. gününde Türknet'e abonelik başvurusu yaptım. Sorun çıkmadı
4. Eski operatörünüzün Online işlemlerine giremediğiniz zaman onlarla işiniz bitmiş oluyor. Giriş yapmayı deneyerek eski operatörünüz ile işinizin kalmadığını öğrenebilirsiniz.
5. Size 'Aktivasyonunuz tamamlandı.' mesajı geldiğinde binanıza gelip kablolarla oynuyorlar. Kendimden ve birkaç kişiden gördüğüm şekilde bina girişinin ucunu takmadan bırakıyorlar.
6. Evrakları teslim almalarının akşamında saat 20:00'de evraklar sisteme upload oluyor.
7. Evrakların sisteme yüklenmesinin ertesi günü hattınız teknik olarak kullanıma açılıyor. Kullanıcı adınız ve şifreniz göndderiliyor SMS'le.
8. Yukarıda anlattığım şeyi yaşamışsanız arayıp telefon arızası bırakmanız gerekecek. Kağıt üstünde telefon kablosu bina girişine takılmadığı için telefon arızası bırakın.
9. Evrak kabul merkezi Cumartesi günleri çalışıyor. Kargoyu arayıp sıkıştırın. Çoğu Cumartesi dağıtıma çıkartıyor ama nazlanıyorlar.
10. Müşteri hizmetleri Cuma günü saha ekibi çalışmıyor dedi ama gördüğüm kadarıyla çalışıyorlar. Bu yüzden hangi gün başvursam çekinceniz olmasın. En iyisi hafta başı başvurmak. #akış #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör