Turkcell Akıllım Güvende - Cihaz Kaskosu

#turkcell #kasko #kvk #samsung

Bu yazımda sizlere Turkcell'in güzel bir hizmetinde bahsedeceğim.

Öncelikle bu kaskoyu kullanabilmek için cihazınızı Turkcell'den faturaya ek olarak almanız gerekiyor.

Turkcell sonrasında sizden kasko ücretini faturaya ek yansıtarak alıyor. Kasko ücreti taahhüt süresi kadar bölünebiliyor. Mesala 36 ay taahhütle cihaz alırsanız örnek kasko ödeme sistemi :

Cihazınızın fiyatı yükseldikçe kasko ücretide yükseliyor normal olarak.

 

- Telefonunuz çalınırsa 500 liraya kadar ödeme yapıyorlar. Tabi bunun için polis tutanağı şart.
- Ekranını kırarsanız ücretin %80'ini onlar karşılıyor kalan %20'yide siz ödüyorsunuz üstüne.

-  Kesinlikle para iadesi alamıyorsunuz. Cihazınız KVK'da tamir oluyor. Siz sadece üstünü tamamlıyorsunuz ücretin.

- Kasko tamirini KVK yapıyor ve firmalar ile anlaşmalı. cihazın üretici firma garantisine bir zararı olmuyor o yüzden.-

-Cihazın anakartı tamirde değişirse imei numarasıda değişeceği için Turkcell'e yeni imei numarasını bildirmek zorundasınız.

- Tamir için telefonu turkcell bayilerine teslim etmeniz yeterli. sistemden imei no girince kaskolu olduğu tespit ediliyor. tamir edilincede gidip teslim ettiğiniz bayiden geri alıyorsunuz.
-Kasko maksimum 12 ay oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gamepad @gamepad

  çok saçma cihazın başına bişey gelirse zatne verdiğin parayı geri alıyorsun gibi bir şey kasko işlerinden anlamam ama ben olsam uzak dururdum

 • Griffith Gurifisu @ogulcank

  36 ayda 466TL ödeyeceğim çalınırsa (o da bir sene içinde) bana 500 TL geri verecekler yani? Neresi mantıklı hocam bunun? 36 ay boyunca olsa bu olay, tamam da. Bu şekilde bana mantıksız geldi. Yeni bir telefon ekranı zaten çoğu zaman 500-600 TL, e bununda %80'ini ödüyorlar. Buda mantıksız. Verdiğin parayı çıkarman zor bence bu işten.

 • Oktay Ersoy @oktayersoyy

  Tam bir resmi dolandırıcılık olayı şikayet forumlarını okuyun göreceksiniz. Benim başıma gelenlerde tam bir rezalet dava sürecindeyim kazanayım bakın ben onlara neler yapıyorum paylaşacağım gelişmeleri buradan. UZAK DURUN ASLA AKILLIM GÜVENDE ALMAYIN AMAAANNN DERİM

 • ahmet çetinkaya @cetinkayahmet

  Oktay beye katılıyorum asla akıllım güvende almayın oğlumun ekran kırıldı turkcell bayisine verdik gönderdiler 1ay bekledik msjda gelmedi arıza su kadar diye aynı şekilde hiçbir açıklama yapmadan telefonu küfür eder gibi geri gönderdiler amannnn derim az kalır bence.

 • Soner uçar @sonnerucar

  Akillim guvende cok mantikli birsey bence herkes yapmali. İphone 7 128 gb telefonum.kirildi ve 688 tl odedigim takdirde yenisi vercekler. Akillim guvende olmadaydi garantide bakmayacakti telefona ve cope gidecekti. Kvk servisine verdim ve aninda tarafim bilgilendirildi. Bence herkes yapmali akillim guvendeyi.

Tüm blog yazılarını gör