TurHiLL WIM ARACLARI 2017 x64 (LiveCD)

TurHiLL WIM ARACLARI 2017 x64 (LiveCD)

GÜNCELLENDİ. GÜNCEL KONUYA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN.

Merhaba.

Windows Ailesi işletim sistemi kullanan arkadaşlar için hazırladığım bu LiveCD medyasını sizinle de paylaşmak istedim.
Bu medya ile Windows açılmadığında bozuk disk den dosya kurtarmada farklı işlerde kullanımı için hazırladım. Böylece kimin ürettiğini bilmediğim kopyaları önermektense benim hazırladığım başımın ağrımayacağı crypto atmayan bir imaj.
Ayrıca bu iso dosyasına Windows kurulum dosyalarını eklemek, kurtarma aracı eklemek vede Acronis yedeklemesinin Windows sürümü yani wim paketini de eklediğinizde tek USB ile farklı işleri kolaylıkla yerine getire bileceksiniz.

Labtop açılmıyor mu? Açılıp donuyor mu? İçinden dosyaları alıp komple format mı atmak istiyorsunuz? Veya sanal makinede kurduğunuz işletim sistemini güncellemelerini yapıp SYSPRep ile WIm imajı mı hazırlamak istiyorsunuz? 🙂
Tam size göre bir LiveCD olduğu kesin? 🙂
Haşere misafir çocukları bilgisayarın içine avakado suyu hesabı virüs mü kaptırdı? Ekleyeceğiniz Acronis WIM dosyası ile önceden aldığınız yedekleri bu liveCD ile 15-20 dakikaya geri alabilirsiniz. (500 GB alınan yedeği de 15 dakika geri yüklenmesini beklememek gerekir. 😛 )

Nasıl olur ki bu iş diyenler için 7Zip ile sıkıştırılan bu pakette yer alıyor tüm açıklama.

Dosya bilgisi:

TurHiLL WIM ARACLARI 2017 x64 - 526 MB (551.780.352 bayt) - Minimum 1,5 GB REM de çalışır.

File : TurHiLL_WIM_ARACLARI_2017_x64.iso
MD5 : A6A44ED030B353A7014B8D714B19DA24

Bu Live CD USB, DVD üzerinden çalışır yapıdadır. WindowsPE yapısına farklı zamanlarda geliştirilen ek araçlar ile Windows pratik kullanımını LiveCD ye aktaran ve kullanımını sağlayan bir yapı sunuyor. Bu LiveCD adını VMware Workstation 12 Player da WIM imajı hazırlamak için kullanıyordum. Bu LiveCD her bilgisayar sahibi olan kişide olması gerektiği aklıma geldi ve yasal sorun çıkarmayacak bir işlemle hazırladım. Peki neler var ve ne yapılabilir?

Var olan programlar, araçlar (64Bit):

Unlocker_x64,7-Zip_x64, Cpu-Z_x64, Defraggler_x64, Gimagex_x64 (WIM imajı hazırlama), Gpu-Z_x64, Recuva_x64, RevoUninstaller_x64, Speccy_x64, SSD-Z_x64, HPUSBDisk_USBFormat, Universal-USB-Installer.

Bu live CD ile sıfır sabit dikler de disk bölümü hazırlayabilir, formatlayabilirsiniz.
Ayrıca tıkla çalıştır Portable güvenlik yazılımlarını da kullanabilirsiniz.
Framework yapısını dahil etmedim. Boyut yükseliyor. Ayrıca gerekirse daha kapsamlı olan program da kurulabilen imaj hazırlarım. Boyutu ve internete yüklemesi zor oluyor. 526 MB dosyayı 3 saat 20 dakika da yükledi. 🙂 Bir kere internet gitti vs..
Şimdi İndirin. (Google Drive) (526 MB)

DipNot:

http://theoven.org ailesine de teşekkür ederim. Yıllardır az işimi kolaylaştırmadı.

 

#Windows7 #WindowsUpdateÇözümü #Windows7GüncellemeÇözümü #WindowsUpdateSorunu #Windows7GüncellemeSorunu #WindowsUpdate #Windows #WindowsSorunu #Sorun #Çözüm #Akış #ÇözümÖnerisi #Çözümler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör