Samsung QLED TV 2019 Serisi

Samsung'un 8K içerik temini konusunda oluşacak sıkıntıları öngörerek, 8K modellere diğer çözünürlüklerdeki içerikleri iyileştirecek teknolojiler eklemesi olumlu bir yaklaşım. Aynı teknolojiler 4K TVlerde de görüntü kalitesini arttıracaklar. Samsung geçmiş yıllarda "upscaling" konusunda bir iddiaya sahip değildi, bu konuda çalışmalar yapılması sevindirici.

Özellikle oyun konusunun ön plana alınması, FreeSync ve çok düşük giriş gecikmesi gibi özellikler Samsung modellerini konsol oyuncuları için tek seçim haline getirmiş.

Yeni eklenen özellikler arasında en az anlaşılanı ve açıkçası işlevsiz gördüğüm özellik PC'ye uzaktan erişim konusu. Bu işlevin pratikte bir kullanımı olacağını pek düşünmüyorum.

Samsung'un ekran panellerinin yeterli olmasına rağmen Dolby Vision desteklememesiyse kullanıcılar tarafından en çok eleştirilen özellik. Firma bu konuda lisans konusunu öne sürüyor ancak bu kadar üst düzey TV'lerde kullanıcı lisans ücreti vs. gibi detayları düşünmeden gelişmiş özellikler talep edecektir.

BeğenFavori Paylaş
Tüm blog yazılarını gör