Pubg lite silahları -tabancalar-

 

baştan diyeyim bu serideki en önemli silah benim gözümde son güncellemede boostlanan-ki bence saçma derecede gücü yükseltildi. zaten en iyi aimin alındığı knt dir kendisi 😀 - kar98k silahıdır. o silahın kendi ayrı bi konu olmalı aslında. çünkü osmanlı zamanında alınan k98 ya da gewehr98 ler bize kurtuluş savaşında büyük faydalar sunmuştu.

neyse arkadaşlar başlayalım.

Çatışma başında hoşa gidebilecek ürünler olan tabancalar özellikle yakın mesafede iyi iş görebiliyor.

1:

Pedersoli 20 gauge Howdah Pistol

bu aslında ne olduğu belli olmayan bi arkadaş, kesik namlu olarak da geçen, orjinali adından da anlaşılacağı üzre 20 gauge yani 5.83 mm lik 2 mermi atan-bakın fişek demiyorum- bi silahtır.

oyunda 12 gauge olarak fişekli bi modeldir ve kırmalı tabancadır. aslında bu silahın namlusu sadece bakım için sökülür ve kırmalı da değildir. bildiğimiz 1800 lerin ilk yıllarında yapılmış, fişeksiz bi silahtır. yani fünye, barut, barut tıkacı, kağıtlı bonbuk mermi ya da karton kapalı ufak bonbuklar ayrı ayrı her atıştan sonra doldurulur ve atelenirdi. tabii bu yüzden yiv-set de yok. silahın her atıştan sonra reload´ı takribi 30 saniye sürerdi. şu Buggs Bunny çizgi dizisinden hatırlarsınız avcı her seferinde tüfeği doldurma sırasın şaşırır ve suratına patlardı 😀

oyunda ise adamı doğrayan bi silahtır. önüne falan bi eklenti yoktur. 20 metre falan anca etki eder. bu silahla hs atmaya çalışmayın. ben yaptım. ama bi faydası yok gibi bi şey. çünkü mermileri aşırı dağıldığı için kafaya vursanız da adamı anca gıdıklıyor. direkt gövde atın. doğrar.

2:

R1895

7.62 mermi kullanır. ya bildiğimiz tüfek mermisi atan revolver işte. 7 adet fişek alır. açıkçası bota karşı savaşmıyorsanız hiç tavsiye etmem. bildiğiniz kar98k atıyormuş gibi teper ve aim alırsanız ekranı komple kaplayan bi tabancadır. tabii gövdeye güzel hasar veren bi alet olması iyidir. kafadan vurursanız direkt düşürür. sonuçta kullandığı mermi kar98 ya da m24 gibi silahlara da kullanılan mühimmat. ancak dediğim gibi hem mermi doldurması aşırı uzun sürüyor hem de mermi doldururken çıkardığı o sürtünme sesi iğrenç olabiliyor.

R45

r1895´in .45acp´lik ve hızlı şarj olan tipidir. şarj kelimesi belki size yanlış gelebilir ama şarjör kelimesinin de temelidir. ve aslında şarj silah terimidir. ayrıca 6 mermi alır ve red dot takılabiliyor.

r45´i ben hiç kullanmadım. ama güzel diyor arkadaşlar. hasar olarak 1895 ile aynı. yalnız .45 acp kullandığı içn daha az tepip daha seri şarj olacağını tahmin ediyorum.

P92

9 mm Parabellum mermi atan bi silahıt. güzeldir. ama hasarı düşüktür. ancak çok çabuk şarj olur. tak tak girişebilirsiniz ve sekmesi hiç yoktur. ancak 1911 e göre gayet düşük kalan bi silahtır aynı zamanda. 15 mermi alır tek şarjörü ve uzatılmış şarjörle bu sayı 20 ye çıkar.

P1911

benim favorim budur. .45 acp kullanıp 7 mermi alan 1911, abd nin piyade tabancası idi resmen. fena vurur. mermi sayısının az olduğuna bakmayın. bu fişek bi zamanların win98´ine -ki 98 zamanınınn knt´sidir.- de uygun bi mühimmattır. yani sağlam bi fişektir ve adamı deler geçer. ancak sekmesi birazcık fazladır ve mermi doldurması biraz uzun sürer. ancak bi adamın kafasına 3 tane .45acp yi yollarsanız o adam hakkın rahmetine de kavuşur. bu arada .45acp: 45 inc auto colt pistol manasına gelir.

arkadaşlar lite oyunundaki tabancalar bunlar. bunların revolver tipleri sabit fişek sayısına sahip iken, şarjörlüleri hızlı çekim, uzatılmış hızlı çekim gibi eklentilerle daha çabuk doldurulup 3´te1 oranında daha fazla mermi alabilir hale gelebiliyorlar. aynı zamanda kesik namlu hariç hepsine susturucu ve p1895 hariç hepsine lazer görüş takılabilir. tabii ben pek tavsiye etmiyorum. sonuçta gez mez yok bunlarda. uzun değil. ekranı kaplamıyor. lazer ise görüşünüzü kapayabiliyor. özellikle p1911 i susturuculu ve hızlı çekim uzatılmış ile oynamak keyifli oluyor. ama ben alman "luger" silahının gelmesini isterdim. o silah kendine has mekanizması ile efsane bi silah idi ve MOHAA gibi oyunlarda çok fena vuruşları oluyordu. umarım gelir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör