Pubg lite silahları -pompalılar-

Merhaba arkadaşlar silah bölümünde 3. konu ile karşınızdayım.

pompalı silahlar pubg oyun serisinn nerde ise tüm bölümlerinde yakın mesafede biçer döver olarak kullanılabilen silahlardır. oyun başında ya da sonunda farketmez bina içi koridor çatışmalarının vazgeçilmezi olmuştur.

ancak lite sürümündeki son güncellemede daha önceki 1000 m olan pompalıların tesirli menzilleri 150 metreye düşürülmüştür. ya aslında eskiden bile 100 metreden öldürdüğü yoktu. 50 metreden gıdıklıyordu anca. ama son güncelleme ile bu silahlar çok aşırı zayıflatılmıştır. belki sonradan yükseltirler bilemem. ama bu hali ile bi daha pompalı almam-iyi ki s686 görevlerini geçen hafta bitirdim ehehehe-

ufak bi tarihi not: pompalı tüfekler aslında ordu ve kişisel güvenlikte kullanılan ilk silahlardır. tabi kesik namlu hariç. o daha da öncesindedir. yani ilk demiyelim de en eski silahlardandır. daha öncesinde kullanılan arkebuz gibi silahlar daha çok ufak top gibi iken pompalı silahlar fişeği ile reloadı ile ilk gerçek tüfek tipleridir diyebiliriz. kesik namlu ile başlayan süreç 686 ile fişek tasarımlarına kadar gitmiş ve günümüz fişeklerinin temeli bu şekilde oluşmuştur.-fünye, barut ve önünteki çekirdek; varsa çekirdek ile barut arasındaki tampon malzeme ve hepsini tutan mermi kovanı şeklindeki tasarım s686 dan g3 awm ye kadar nerde ise tüm silahlarda aynı temel üzerine bina edilmiştir. tabii malzeme ve üretim süreçleri değişir. ama temel sıralama budur.

bu arada ufak bi şeyi hatırlatmalıyım. bunlar normalde pompalı değildir. her birinin kendine özel adı da vardır. pompalı aslında bunlardan sadece s1897 inpompa hareketi ile mermi sürmesi yüzünden bu adı almasından mütevellit galat-ı meşhur olarak tüm plastik fişekli silahların bu isimle isimlendirilmesine neden olmuştur. aslında bunlara av tüfeği demek daha doğrudur. ama av tüfeği diyince reelde kar98 bile av tüfeği olarak kullanıldığı için çok mantıklı olamıyor ne yazık ki. evet kar98 ler 2. dünya savaşında ele geçtikten sonra abd ve isviçre askerleri tarafından eve dönüşte götürülüp av tüfeği olarak kullanılmış.

S686

abd iç savaş yıllarının da öncesinde kalan ilk av tüfeklerinden olan çiftenin namluları dik konumda yerleştirimiş hali idi. böyle olmasının nedeni her ateş sırasında hangi namludan ateş çıkıyorsa o namluya doğru yapılan eğimin aimi zorlaştırması nedeni ile bu slahta namlular üst üste yerleştirilmiştir. klasik shotgun tipidir. 12 gauge kullanır. yakın mesafede adamı doğrar. ancak bununla litede rakibe 1000 hasar ver görevi benim için resmen işkence olmuştu. adamı sıfırdan vursan bile 99 hasarla indirip bayılmışa vurmakla da hasar yazılmadığı için 50 düşmanı haklamak zorunda bırakmıştı nerde ise. sonuçta 150 200 e yakın adam vurdum. ama keyfi dğeil de görev yüzünden vurduğu için biraz işkence olmuştu.

sonuç olarak güzel silahtır. koridorda adamı doğrar. karşınızdakinde kar98 bile olsa bununla tek atış adamı havada takla attırıp öldürebilirsinz. ama 20 metre sonrasını unutun. evet bunula da hs attım. ama 200 adamda birine anca. çok zor hs atar. ne attın abi demeyin. o görevleri bitirene kadar pata küte giriyorsun. ille biri hs ile giderdi ve açıkçası 200 adamda birinin hs ile öldüğünü düşününce bu silahın hs değil gövde silahı olduğunu düşünüyor insan. yakın mesafede gövdesine oturttuğunuz 2 mermi ki sekmesi yüksek olsa da sonuçta kısa mesafe level 3 yeleği bile parçalamaya yetiyor. tabii 2 namlu olduğundan uzatılmış şarjör falan yok. önüne pompalılar için olan şok takılabiliyor. bu mermiilern daua uzağa gitmesini ve daha kısa bi mermi çıkış kovanı elde etmemizi sağlıyan bi eklenti.

S1897

5 mermili 686 gibi bi şey. bu yüzden aşırı yavaş dolan bi mermi sorunu vardır. ama mermi doldururken arada atış yapma gibi güzelliği vardır. hasarları aynıdır. sadece bitmeyen mermi doldurması ve 5 mermi olayı vardır. bi de şok buna da takılıyor.

S12K

pompalıların g3 ü gibi bi şey. 5 mermilik şarjörü uzatılmış -evet yanlış duymadınız - şarjörle 7 mermiye çıkabilen, ördek ağzı adındaki değişik eklenti ile de mermileri daha uzağa atabilen ve üstüne 6x dürbüne-pompalıya 6x? aklımda deli sorular- takılabilen bi alettir. adamı biçer. tek başına tüm takımı doğrarsınız. uzatılmış hızlı çekimle bina çatışmalarında 1 vs squad atmanızı sağlar.

arkadaşlar pompalılar kısaca bunlar. rakamsal özellikleri internette var zaten. ben daha çok kendi deneyimlerimi yazıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör