Pubg lite silahları -HMS´ler-

Merhaba arkadaşlar serinin 2. kısmında tabii ki hms´ler var.

yalnız burada ufak bi sorun var. şimdi hms diyoruz da bunlar nedir? yani hms dendiği zaman insanlar şunu sanabiliyor, bunlar ağır makineli silahların yanında daha hafif kalan silahlar.

e bu mantığa göre scar bi hms mi diye düşünmeden edemiyor insan değil mi?

değil abi. scar da aslında makineli sınıfında düşünülse de o silahlar taaruz tüfeği sınıfındadır ve hms denen şeyin asıl önemli olan kısmı "fişekleri" konusunu atlarlar. arkadaşlar hms´yi hms yapan tabanca mermisi atmasıdır. bunu da sonsuz bi döngü ile atabilmeleridir. yani aslında tt´lerin mekanizmasında tabanca fişeği atan silahlardır. tt´lerden 2. büyük farkı tt´lerin tamamı 6x türbün ve pek çok eklentiye uyum sağlasa da hms denen sınıftaki silahlar standart değildir. ve eklentilerin tamamını çoğu desteklemez.

neymiş bunlar bi bakalım.

 

Mikro Uzi

UZİ denen silah aslında 2 türlüdür. bi tanesi ufak bi tüfek boyunda iken öbürü de bildiğimiz makineli tabancadır. oyundaki uzi de işte mikro uzi denen ufaklıktır ve en zayıf hms olarak karşımıza çıkıyor. aslında görünüşü yüzünden insan hms mi yoksa tabanca mı diye hep bi çelişkiye düşüyor. 9mm parabellum fişekli olup 25 şarjörlük mermisi uzatılmış şarjörle 35 e kadar çıkabiliyor. dürbün falan hak getire. anca uzatılmış hms-tabanca şarjörleri ve susturucu desteği vardır. zayıf görünür. uzak mesafe için cidden leş olabilir. ama yakın mesafeden doğrar adamı. 35 mermiyi 3 saniye içinde bitirdiğini söylersem anlarsınız sanırım. bu silahı olan birinin 10 metre yakınına gitmenizi önermem. acısı kötü çıkabiliyor.

UMP45

son gelen güncelleme ile 9mm parabellum değil .45 acp fişek kullanan tipine evrilen ump 30 dan 25 mermi alan bi hale gelmiştir. tabii hasarı da artmıştır. güzeldir. 6x´e kadar dürbünleri, uzatılmış şarjörleri ve susturucu gibi eklentileri kabul eder-tabii hms uyumlu olanlar- tavsiyem 3x üstü dürbünle kullanmamanızdır. çünkü sekmesi arttığı gibi bi mesafeden sonra anca gıdıklar hale geliyor. sonuçta gücü belli. ayrıca dikey tutamak vs de kabul ediyor.

KRİSS VECTOR

oyundaki en deli fişek silahlardan biri olan Vector son güncelleme ile ump ile fişek değişimine gitmiş ve artık 13 fişekli .45acp değil 19 fişekli .45 acp alır hale gelmiştir. ump gibi 6 x dürbüne kadar desteği olan bu silahtan bilhassa kaçmanızı tavsiye ederim. işinin ehli sizi bununla olmadık yerden vurur. ve üstüne scar ya da m4 le bile yapılamayan 6x spray, bu silahla mümkündür. siz hile sanabilirsiniz. ama ne yazık ki değil abi. adamı doğruyor bu silah. zaten biraz da mermi çıkış hızı yüzünden sanırım 9 mm e çevirip mermi sayısını arttırdılar. çünkü oyunun yapay zekası bu silahın yanına uzatılmış şarjör falan koymuyor ve kimse de bu yüzden 13 fişeği bitiren bu silahı pek tercih etmiyordu. uzatılmış şarjörle 33 e kadar yükselen fişek sayısı bu silahı güzel bi hms yapıyor. dikey tutamak aldığı gibi kendisi dipçik alan tek hms´dir şu an için.

TOMPSON MACHİNE GUN

halk arasında "tomy gun" olarak bilinen bu silah 1. dünya savaşı yıllarında geliştirildi ise de ordu tarafından çok benimsenmedi. çünkü o dönemlerde ordu anca ams kullanıyordu otomatik tüfek olarak ve bu silah da kendine polisten bile müşteri bulamayınca bi anda mafya tarafından rağbet görüp, polis mafya tarafından peynir gibi rendelenince polis tarafından da rağbet görüp polisin elinde etkin şekilde kullanıldığını farkeden abd ordusu tarafından da sipariş geçilip satışının patlaması ile kendini üreten firmayı kurtarmış silahtır. bu hikaye de bize "savaşları ancak silah üreticileri kazanır" sözünün doğruluğunu gösteriyor.

tomy gun "Er Ryan´ı Kurtarmak" filmindeki meşhur yüzbaşı-ismi lazım değil baş harfi tom hanks"- nın silahıdır. gerçek hayatta askerken kullanmış bi abinin dediğine göre müthiş tepen bi silahmış. şu abd mafya filmlerindeki alttan tepsili silah işte.

bu silah aslında açık bi geze sahip olmasına rağmen oyunda aptalca bi şekilde gezi yatırılmış şekilde 2 demir parçasından birilerine aim almamızı zorunda bırakır ve dürbün neyin takılamaz. ancak dikey tutamak, uzatılmış şarjörle 50 lik .45acp fişek alır. bunların yanına dikey tutamak ve susturucu ile tam bi ölüm makinesi haline gelebilir. yakın çatışmalarda tek başına bi takımı doğrayabilirsiniz. ancak uzak mesafe atışını unutun derim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör