Port Yok Sorunu Kesin Çözümü 2019

Türk telekom müdürlüğe gidip sıra alıyorsunuz.

Sıranız geliyor, adresi vs söylüyorsunuz.

Sade Hat telefon bağlatmak istiyorum diyorsunuz.(Link aşağıda)

https://bireysel.turktelekom.com.tr/ev-telefonu/tarifeler/sayfalar/sade-hatt.aspx

Size 2-3 gün içinde port açıyorlar.

Port açarken görevli evinize geliyor, bağlantıyı kontrol ediyor.

Ertesi gün hemen başka şirkete başvuruyorsunuz.

https://turk.net/p/WJX98LO54DKL/

İlk abonelikten maks 10tl fatura geliyor.

Bu kadar.

Eğer bağlamazlarsa, tekrar gidin taahhütsüz internet bağlatmak istediğinizi söleyin fiyatına aldırmayın, işlemlere sıradan devam edin daha sonra.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Bu şekilde de olup baglayamayanlar varmış galiba.
  Bende en başta benzer şekilde ilerledim. Türk Telekom’a gidip internet başvurusu yapmak istiyorum ama altyapı olmadığını icin yapamıyorum dedim. Ertesi gün evime hat çekildi bende TurkNet ten başvuru yaptım.

 • Equitatus @equitatus

  Bende durum bu şekilde olmadı. Port yok ise her türlü bekliyorsunuz. Ben ilk önce Türknet'ten abonelik açmaya çalıştım 1 ay sonunda pes edip Ttnet'e başvurdum. TTnet 2 ay sonra boşalan portu bana tahsis etti. Eğer "gerçekten" port yok ise her türlü beklemeye mecbur kalıyorsunuz.

 • muammer @fantastik66

  Kardeşim senin yöntemi deneyerek yaptım port yoktu turknet için ilkönce sade hat aldım sonra taşıdim turknete 84mbit alıyorum. Gayet memnunum. Allah razı olsun paylaşım için.

 • Emre Koçali @emre_kocali

  İnternet ve telefon hattı ayrı oluyor diyorlar.Eğer bu yöntem işe yarıyorsa yapacağım.Bi de bu sade hat taahhütlü mü ?

  • muammer @fantastik66

   Kardeşim tahhütsüz alman gerekiyor. Ayrıca Türk Telekom ana bayilerde sorun yasayabilirsin başıma geldi port sorunu var ise sen direk il veya ilçe Türk Telekom müdürlüğüne gidersen kafan rahat olur. Türk Telekom ana bayilerinde bilr bana port yok dediler sabit telefon için o yüzden il veya ilçe Türk Telekom müdürlüğünü tercih etmelisin. Saygılarımla

  • Emre Koçali @emre_kocali

   @fantastik66 Muammer abi yorumun için çok teşekkür ediyorum.Abi sen Türk Telekom müdürlüğüne gittin sabit telefon başvurusu yaptıktan sonra kaç gün içinde telefon hattı açıldı ? Telefon hattı açıldıktan ne kadar süre sonra internet için port açıldı? Bu süreçte aksi bi durum oldu mu? Cevaplayabilirsen çok sevinirim abi 3 aydır internet bağlatamıyorum.

  • KUTALP @kutalp

   @emre_kocali dostum sen gidince seni sıraya alacaklar tahminen 1-2 hafta sürer. telefon portu internet portu aynı şey.

  • muammer @fantastik66

   @emre_kocali kardeşim ben port sorunu ile alakalı 2 kez başvuru sabit telefon başvurusu yaptım bir başvuruda 2 saat içerisinde açıldı diğer başvuru ise 1 gün sonra açıldı ve ben 2 hattida 1 hafta icinde türkneti taşıdım taşıma aşamasında herhangi bir sorun yaşamadım adsl olarak olanları internet açıldıktan sonra rahat bir şekilde VDSL e geçirdim. Saygılarımla

 • XlasisMatthew @xlasismatthew

  Bilmiyorum soylediginiz seyle aynimi ama ; bizim apartmanda herkesin telefonu ve interneti var bizim ev hariç geçen sene kestiler, apartmani yenilerken falan sonra tamir edilmedi hatlar, basvurdugumuzda o taraflar sorunlu oraya hat vermiyoruz artik falan diyorlar anlamadik gitti oysaki butun apartmanin interneti ve telefonu var.

Tüm blog yazılarını gör