NordVPN ile Yasaksız İnternet

Tanıcıtı Reklam

VPN, her ne kadar 'yasak aşma' aracı olarak bilinse de aslında bu özellik, iyi bir VPN hizmetinin sunduğu imkanlardan sadece biri.

VPN, bilgisayarınız ya da mobil cihazınızla, internette ulaşmak istediğiniz nokta arasında güvenli bağlantı kurmaya yarayan bir araçtır. Örnek olarak, iki nokta arasındaki, bağlantıyı güvenli bir tünelin içina almak gibi düşünebilirsiniz. Bu tünelin içinde olup bitenleri, dışardan duymak ya da görmek mümkün değildir. Bu sayede internete uygulanan sansür mekanizmaları da sizin güvenli bağlantınızı etkilemez.

Peki internet bağlantımızı bir VPN serisi üzerinden güvenceye almanın avantajları nedir?

 • IP adresiniz ve DNS bilgileriniz gizlenir
 • Reklam ve takip ağları artık sizi profilleyemez
 • İnternete giriş yaptığınız ülke gizlenir, yerel engeller aşılır
 • Sansür mekanizmalarının etrafından dolaşırsınız
 • Üçüncü şahıslar internette ne yaptığınızı öğrenemez, kayıt altına alamaz

Görüldüğü gibi aslında VPN hizmetleri, internet bağlantınızı sadece size özel hale getirerek koruma altına alır. Ancak tüm VPN hizmetleri aynı değildir. NordVPN, bir VPN hizmetinden beklenen temel tüm ihtiyaçları yerine getirirken, çağın gereklerini de günü gününe takip eder.

Türkiye'de VPN hizmetlerinin de engellendiği biliyoruz ve Türk kullanıcılarımızın NordVPN'e erişimlerinin kesilmemesi için de tedbirlerimizi aldık. NordVPN olarak size sağladığımız avantajlar şöyle;

 • Nord VPN, kayıt tutmanın kanuni bir zorunluluk olmadığı Panama'da bulunduğundan, aktiviteleriniz kayıt altına alınmaz.
 • NordVPN, en çok kullanılan protokolleri, OpenVPN (UDP and TCP), PPTP, L2TP/IPSec, destekler ve AES-256 şifreleme kullanır.
 • Birçok VPN, download limiti uygularken, NordVPN sınır koymaz. Üstelik P2P ağları da destekler.
 • VPN hizmetlerinin de engellenmesi ya da performansının mesafeye göre değişmesi nedeniyle, VPN hizmetlerinin çok sayıda sunucu desteği olması gerekir. NordVPN, 60 ülkede 5000 sunucu ile hizmet verir ve bu sunucuların yüksek performanslı olmasını sağlar.
 • CyberSec özelliği ile tehlikeli siteleri engeller. Kill Switch desteği ile eğer VPN bağlantınız bir sebeple kesilirse, internet bağlantınız da VPN bağlantısı geri gelene kadar kesilir. Bu sayede gizliliğiniz korunmuş olur.
 • NordVPN'in obfuscated/gizlenmiş sunucu desteği sayesinde, internet erişiminin ciddi şekilde kısıldığı, Çin gibi, ülkelerde de internete özgürce girebilirsiniz. Bu özellik, ihtiyaç halinde Türkiye için de sunulmakta.
 • NordVPN, çift şifreleme destekler. VPN bağlantısını kurduktan sonra, şifrelenmiş bağlantınız ikinci bir VPN sunucusuna gider ve bir daha şifrelenir.
 • Android, AndroidTV, iOS, macOS, Linux ve Windows uygulamaları ile tüm cihazlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Ayrıca Chrome ve Firefox tarayıcı desteği de bulunuyor.

Elbette özelliklerin yanında, kullanacağınız VPN hizmetinin maliyeti de önemli. Önecelikle NordVPN hizmetini aldığınızda 6 adet eş zamanlı bağlantı desteklenir. Bu sayede tek lisans ile birçok cihazı aynı anda güven altına alabilirsiniz.

Ve en önemlisi, şu anda geçerli olan kampanyamız sayesinde %75'e varan indirimden yararlanabilirsiniz. Memnun kalmazsanız, 30 gün içinde paranızı geri alabilirsiniz.

BeğenFavori Paylaş
Tüm blog yazılarını gör