Nintendo, Switch Oyun Konsolunun Ekonomik Hali Switch Lite Modelini Tanıttı

Nintendo'nun iyi bir grafik yakalayan Switch oyun konsolunun Lite modeli duyuruldu. 2017 yılında piyasaya çıkan ilk Switch modeli 35 milyondan fazla adet satmayı başarmıştı. Firma bugün yaptığı duyuru ile Switch konsolunu daha ulaşılabilir hale getirmek adına daha ucuz ve bazı özellikleri kırpılmış Switch Lite modelini duyurdu.

Nintendo Switch ve Switch Lite modelleri arasında saf performans farkı olmayacak. İki versiyon arasında çevre ve deneyimi etkileyen unsurlar ayrışacak. Nintendo Switch Lite, Eylül ayında $200 fiyat etiketiyle raflarda yerini alacak.

Nintendo Switch Lite Duyuru Videosu

Nintendo Switch ile Switch Lite Arasındaki Farklar

Nintendo Switch ve Switchh Lite arasındaki farklar şöyle;

- Lite sadece el kullanım modu destekli olacak. Tablet ve TV modu Switch modeline özel kalacak.
- Lite, Joy-Con kontrolcüleri içermeyecek. Joy-Con kontrolcüler, Switch ile birlikte satılacak.
- Switch Lite, HD Rumble ve IR Motion kamera içermeyecek. Switch destekli olacak.
- Switch Lite, Switch modeline göre görece daha küçük ve daha hafif olacak.
- Switch Lite (5.5"), Switch (6.2") modeline göre daha küçük bir ekrana sahip olacak.
- Switch Lite, Switch modeline göre yaklaşık yarım saat daha fazla pil ömrü sunacak.
- Switch Lite ($200), Swtich ($300) modelinden 100 dolar daha ucuz olacak.

Nintendo Switch Lite Ürün Üzerindeki Detaylar

 

Nintendo Switch Lite konsolunun Pokemon temalı özel sürümü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • yalinindisindakiadam @yalinindisindakiadam

  PS Vita tarzı bir şey bekliyordum doğrusu, iyi oldu.

 • BRN @brnspawn

  😀 Yine fan çıkışı durmuş. Sadece Joy-Conları tümleşik yapıp küçültmüşler gibi. Yazık.

 • Orcun @orcun

  100 dolar için baya birşey kaybediliyor. Bu baya sadece el konsolu olmuş, switch gibi bir cihaz değil. 2. elden switch'i alır geçerim bunu alacağıma daha mantıklı olur + yazılımının kırılma ihtimali var bunun gibi yeni değil vs. daha çok artısı vs. vs. lite almaya değmeyecek.

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   Aslında bir şey kaybetmiyor, yeni Pokémon'u ve Animal Crossing'i oynamak isteyen DS kullanıcılarına hitap ediyor. Daha ucuz ve daha taşınabilir olması doğrudan o pazara yönelik bir ürün olduğunun işareti bence. Herkesin TV'ye bağlanabilir bir konsol ihtiyacı yok, Switch her ne kadar taşınabilir bir konsol olsa da DS serisi kadar değildi, çocuklarına konsol almak isteyen aileler ve tamamen mobil bir ürün sahibi olmak isteyenler için güzel bir ürün bence.

   Bundan sonra yeni bir 2/3DS duyuracaklarını sanmıyorum ama Nintendo bu, ne yapacağı belli olmaz. Docked haliyle biraz daha güçlenmiş bir Switch Pro gelirse seriyi tamamlayıp yeni nesil öncesi piyasayı doyurur mutlu mesut devam ederler.

  • Orcun @orcun

   @salledacil Bu tabi daha çok taşınabilir ama çok kişisel bir cihaz. Switch öyle değil ama, tv'e tak 2 tane kontrolcüsü zaten oyna, veya buna uygun oyunlar var gene oyna illa tv takmana gerekte yok. Hepsi bir yerde konsol ama lite direkt el konsolu olmuş. Hani çok kısıtlanmış o açıdan ama sadece el konsolu isteyen adama göre tabi cazipliği vardır.

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   @orcun İşte Switch kitlesine tekrar ürün satmaya çabalamak yerine doğrudan DS kitlesini buna geçirecekler. Çok yakın bir arkadaşım çıktığı gün Switch aldı, her gün kullanıyor ama muhtemelen 4-5 kere anca bağlamıştır TV'ye. Onun için ideal bir ürün olmuş mesela bu.

  • Orcun @orcun

   @salledacil Switch zaten daha çok bu hardcore kitleye işte aileye vs hitap etsin diye her olaya gelebilen bir konsoldu. Takıyorsun tv'e mesela aparatı var güzel bir gamepad oluyor hardcore ps4 xbox oyuncusuna hitap edebiliyordu, işte çıkıyorsun mesela arkadaşlarına gideceksin cihazı al 2 tane zaten gamepad'i var yan yana oyna çok güzel oyunları var, veya kendin taşınabilir sonuçta aç oyna. Wii konsolu mesela bu işi çok güzel yapıyordu ama taşınabilir değildi. Hani genele herkese bir şekilde hitap ediyordu o olay switch konsolunda daha güzel oldu ama işte ds kitlesini pek çekmemiş olabilir. Ben mesela öyle nintendocu yada çok böyle taşınabilir konsol mario pokemon vs pek sevmem ama switch mesela beni o yüzden çelmişti hani acaba ps4'ün yanına alsam mı ? dedirtiyordu.

 • Gio @gio

  Düz handheld isteyen bunu alır artık. Zaten çoğunlukla elde oynanıyordu, güzel oldu.

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Telefondaki donanımın bundan güçlü olması bize ne ifade ediyor?

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  @blackmesa Sorduğum soru bu değildi aslında. PS4, Xbox One ya da bir PC de Switch'ten ve hatta DS serisinden çok daha güçlü ama bu cihazlar yine de milyonlarca satıyor. Telefonda BotW yok mesela, o yüzden o donanım bu amaç özelinde bir şey ifade etmiyor.

 • DRSN @drsn

  HD Rumble dediği nedir?Normal switch ile performans farkı var mı yani skyrim ve witcher 3 u oynayabilecekmiyim lite da?Switch almaya niyetliyim, oyun ve performans olarak fark yoksa lite i alıp geçerim. Benim için elde oynamak daha iyi tablet ve tv moduna gerek yok benim için 🙂 @umtk

  • Umut Koçak @umtk

   HD Rumble bir tür titreşim ama biraz farklı tam olarak nasıl ifade edilir bilmiyorum. Teknik donanımının düz Switch modeli ile aynı olduğu söylendi ve el modu ile çalışan tüm oyunların aynı şekilde çalışacağı vurgulandı.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Switch ismi hem elde hem de TV'ye bağlayarak kullanılabilmesinden geliyor diye düşünüyordum. Şimdi sadece elde oynanacağına göre Switch ismi tuhaf olmuş.

 • Supermaniac @supermaniac

  Tv ye bağlanma kalkmasa ve ekran daha büyük olsa çok güzel olurmuş.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Bence de telefona gamesir g4s al geç. Keşke daha çok oyun olsa

Tüm blog yazılarını gör